Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Santaman and his iced muffins - za koláčky

aktualizováno 
Vzhledem k tomu, jak si Santa potrpí na sladké, je pochopitelné, že ho krádež všech koláčků tak trochu vzala. Následujte tedy koláčky dlážděnou stopu a dopadněte padoucha a přitom si pěkně nacpěte kulaťoučké bříško.
75

Santaman and his iced muffins

Platforma: Freeware
Výrobce: Hayo van Reek

  • velmi pěkná vánoční grafika
  • různí nepřátelé, originální zbraně
  • krátké a zábavné levely

Stáhnout

Santaman and his iced muffins

Santaman and his iced muffinsNěkteří by mohli namítat, co vám v době, kdy se mílovými kroky blíží teplé letní počasí předkládáme hru, která na první pohled odpovídá projektu vánočnímu. Santaman and his iced muffins skutečně je projektem se sváteční zimní atmosférou, to nám ale nemusí bránit v tom, stejně dobře si ho užít i v tomto ročním období.

S příběhem si autor moc hlavu nelámal, na druhou stranu nám alespoň nepředkládá další tuctovou záležitost informující nás o ukradených Vánocích. V tomto případě bude Santa hájit své vlastní zájmy a zájmy svých oblíbených koláčků, s nimiž si tak rád tvaruje své kulaťoučké břicho. On mu ale někdo tyto dobrůtky ukradl a nechal za sebou stopu brázděnou právě těmito dortíky a tu budete tedy následovat. V každém levelu tedy bude za úkol projít poměrně lineárním levelem, přeskákat několik malých překážeSantaman and his iced muffinsk, poprat se s pár nepřáteli a hlavně posbírat všechny dortíky a následně se vypravit do exitu označeného zelenou barvou. Ten je zpočátku zahrazený a nepřístupný a jeho brány se vám otevřou v momentě, kdy jste vše sladké z levelu posbírali.

Důležití jsou samozřejmě také nepřátele, proti kterým se bráníte trochu hůře než byste možná doufali. Dát Santovi do rukou brokovnici by bylo porušení jinak příjemné vánoční atmosféry a tak se tvůrci uchýlili ke dvojici fantaskních zbraní v podobě ohnivé a mrazivé koule. Ty můžete mít najednou u sebe jen tři z obou druhů, přičemž dobývání probíhá přes speciální místa a tak se vyplatí zbraní rozhodně šetřit. Obě se vystřelují stejně, rozdíl je ale v použití. Mrazivá z nepřátel udělá zmražené kostky, přičemž do těch si můžete ještě trochu kopnout a ony o nějaký ten kousek poodjedou. To není jen kvůli grafickému efektu, Santaman and his iced muffinsale můžete tímto způsobem odrazit další protivníky v dosahu, které kostka při divoké jízdě smete. Proti nepřátelům je možné se také zbaběle schovávat ve tmě respektive v potemnělých místnostech. Ti navíc chodí, létají, pohybují se nahoru a dolů – zkrátka a dobře různorodost rozhodně nechybí a to je velmi důležité. Něco málo si užijete i v otázce pohybu s mnoha páčkami, které staví mosty, otevírají cesty a tak dále.

Pár slov je dobré dodat také k technické stránce. Ta je zvládnuta totiž naprosto výtečně – barvy jsou vybrány vkusně, levely nadesignovány taktéž kvalitně, navíc nejsou příliš dlouhé a tak nikoho neunudí. Celkově tedy jasně nadprůměrná arkádová hra, kterou byste neměli minout.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz