Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sareri - slečna v růžovém

  12:00aktualizováno  12. listopadu 11:52
Sympatická dívka v růžovém potřebuje nají celkem šedesát květinek. Každá z nich je pak umístěna v jiném levelu, kde se budete muset poprat s logickými problémy, které na vás autoři nastražili.
60

Sareri

Platforma: Freeware
Výrobce: Katsuhiro Inoue

Stáhnout

TrilbyDoslova učebnicový příklad japonské hopsačky, to je projekt jménem Sareri. Že se jedná o hru z dalekých východních krajin, o tom není nejmenší pochyb. Ostatně smířit se budete muset s tím, že nerozumíte jedinému slovu, což naštěstí není tak bolestné vzhledem k tomu, že na pozadí Sareri se nezdá být žádný příběh. To nám ale v nejmenším nemusí vadit. Pro každého, kdo by snad měl problémy při orientaci v menu stačí jen dodat, že do hry vás dostane již označený možnost hned po zapnutí, přičemž v průběhu hraní se do samostatného menu dostanete tlačítkem Tab. Tam také cesta vede přes již dříve nastavenou volbuTrilby, která vám zrestartuje aktuální level, což bude asi také to jediné, co budete požadovat.

Sareri je logickou záležitostí s levely nápadně se podobající arkádě. Tomu ale nesvědčí pouze jedno-obrazovková místnost, kde máte za úkol překonat nachystané překážky, sebrat rozkvetlou květinu a pádit s ní do exitu, která jistě nebudete mít problém mezi okolními políčky rozeznat. Se základy hry si taky vrásky dělat nemusíte. I když hře nebudete rozumět ani slovo, přichystáno je pro vás rovných dvacet tutoriálových levelů, jež vám pomalým přidáváním nových prvků seznámí se všemi úskalími, k nimž se můžete postupně dočkat. První level, v němž se nový prvek objeví je navíc vždyTrilby naprosto zřejmý, tudíž nebudete mít nejmenší problém princip pochopit.

A to dokonce i navzdory tomu, že jednotlivé prvky v každé misi patří k variabilnějším. Za základní lze označit obyčejné kvádry, které naše hrdinka neposunuje klasickou formou, pouze má v ̈popisu práce v případě nutnosti stisknout mezerník, který kousku vymrští dopředu a ta se zastaví nejdříve o první kamennou zábranu. K tomu jsou ale levely také uzpůsobeny, pokud tedy tímto způsobem s prvkem pohnete, vždy zabrzdí tam, kde jste to požadovali. Mezi klasické prvky podobných her se taktéž řadí různobarevné klíček, které odemykají i celý komplex vedle sebe stojících kousků stejné barvy. Pak přijde slovo také na speciální teleporty, s nimiž můžete jezdit nahoru a dolů, což určuje šipka na nich umístěná.

I když vše výše popsané zní poměrně slibně, Sareri není žádným objevným dílkem. Spíše představuje již mnohokrát viděné principy a to navíc s nešikovným ovládáním a ne zrovna atraktivní grafickou stránkou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz