Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sassy's Adventure - dobrodružství mladé slečny

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 12:25
Pokud jsou vašimi oblíbenými hrami arkády, do jejichž příběhu autor přihodil špetku logického přemýšlení, pak si jistě přijdete na své v dnešním povedeném kousku, který všechno tohle obsahuje. Jeho parádně provedená kola snad zaujmou každého, kdo už dlouhou dobu hledá hru podobnou legendárnímu Sokobanovi.
50

Sassy's Adventure

Platforma: Freeware
Výrobce: Miss Joan

Stáhnout

Sassy's adventureKvalitních logických arkád snad není nikdy dost, a proto vám tu dnes představím hru, která má šanci oslovit velkou část herní populace a to nejen u nás. Jedná se o hru s názvem Sassy´s Adventure a její kvality by se daly docela klidně přirovnat k legendě Sokoban, kterou můžete taktéž nalézt v naší databázi. Hra není sice náročná na pochopení, ale při zdolávání vyšších levelů rychle poznáte, že obtížnost se nevyhnula ani tomuto případu, což je ale samozřejmě jedině dobře. Velikost stahovaného souboru asi tak odpovídá požadavkům hráčů, a tak si myslím, že s tímto produktem budete vcelku spokojeni. V následujících odstavcích vám hru trošku blíže představím, abyste nestahovali „zajíce v pytli“:-).

Jakmile budete mít soubor stažený, stačí už jenom rozbalit a hru spustit. V poslední době je ve hrách obvyklé, že se před samotným hraním musí nejprve gameska načíst. Stejně tak tomu je i u té dnešní, ale nebojte, jedná se pouze o vteřinky. Místo menu, které by asi všichni z vás očekávali, se budete muset prokousat asi čtyřmi obrazovkami, které vás až poté pustí do prvního kola. Tyto obrazovky tu ale nejsou jen tak, ale proto, aby vás informovaly o všech objektech ve hře, také o tom, co který znamená, jaký je pro vás užitečný a jaký právě naopak. Prostě takové úvodní informace, které jistě každý uvítá. Po stisknutí klávesy Enter se již můžete těšit na první kolo.

Sassy's adventureTo se může na první pohled zdát úplně jednoduché (ono v podstatě je), ale brzy přijdete na to, že jste se mýlili. Už na začátek poznáte, že třeba vaše hlavní hrdinka, se kterou budete všechny nástrahy a léčky překonávat, neumí plavat, a proto si nejprve musí do vody naházet balvany, přes které se přebrodí. Vaším nejhlavnějším úkolem v celé hře bude úspěšně procházet všemi připravenými koly. V tom vám ale nebudou bránit pouze nachystané zrůdičky (mravenci, pavouci, balónky a mnoho další havěti), ale také časový limit, kvůli kterému mnohokrát nestihnete dokončit kolo. Pro úspěšné dokončení vám ale nestačí pouze projít bludištěm, vyhnout se několika nepřátelům, ale také budete muset cestou sbírat desítky žlutých obálek (jejich počet se vám zobrazuje v pravém informačním panelu), barevné klíče (těmi si odemykáte zámky se stejnou barvou, abyste se mohli dostat do další lokace) a podobně. Dále se tu budete muset snažit hasit ohníčky nebo likvidovat bomby, protože každý dotek s nimi pro vás znamená návrat na začátek kola. Naštěstí na žádné životy se tu nehraje.

Už tu jednou byla zmínka o hře Sokoban, ale ještě jsem se tu nezmínil o tom, jak vlastně s touto gameskou ta dnešní souvisí. Je to jednoduché. Stejně jako v Sokobanovi, tak i zde budete posunovat s krabicemi tak, abyste si uvolnili cestu. Abyste třeba uhasili ohníček, budete k tomu potřebovat krabičku s kapkou vody, ke zničení bomby zase krabičku s přeškrtnutou bombou. O brodění přes vodu tu už byla řeč. Ještě tu ale máme jednu věc, o které by bylo třeba se zmínit. Jedna se o růžové šipky, které vám kolo mohou zjednodušit, ale také zkazit – budete-li moc aktivní. Po najetí na šipku se totiž rozjedete a nebudete moci nijak sami zastavit. Vyhodí vás to až na konci. A co vy víte, zda nebude na konci minové pole nebo třeba jezírko:o))!!!

Sassy's adventureNo a na konec jsme se dostali i my. Co se týče grafického zpracování, tak to malinko ztrácí na síle. Mohlo by být trošku příjemněji provedené, sami totiž po chvilce poznáte, že se pohybujete po čtverečcích, taková je totiž celá hra - čtverečkovaná. Hudební doprovod mě ale úplně uchvátil. Melodie, které autor do hry zasadil, jsou opravdu na vysoké úrovni a při jejich poslouchání se vám krásně hraje. Škoda jen, že se pořád dokolečka opakují. Malou výtku na konec si ale přeci jen neodpustím. Trošku mi vadilo horší ovládání (samozřejmě šipkami) zvláště tam, kde potřebujete rychle měnit směr postavičky. Po chvilce hraní si na to pochopitelně zvykne každý, ale na začátek to docela zamrzí. Rozhodně celkový dojem to nijak zvlášť neovlivnilo a hru mohu doporučit snad každému!

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz