Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Satan Quest - pekelná adventura

  12:00aktualizováno  13. srpna 2004 1:19
Že se v hlavní roli freewarových her objevují kontroverzní postavy je vcelku normální. Tentokrát je ale hlavním hrdinou Satan – a co víc, je prezentován jako kladný hrdina. Úchylné? Nepochybně…
40

Satan Quest

Platforma: Freeware
Výrobce: Trapezoid

Stáhnout

Satan Quest Satan Quest je další z řady krátkých adventur vytvořených v programu Adventure Game Studio. Z toho se dá snadno odvodit, že se jedná o point’n’click klasiku – a takových her, pokud mají alespoň trochu zajímavý nebo vtipný příběh, není nikdy dost. Satan Quest vypadá na první pohled značně nevkusně, hloupě, ale má své kouzlo, kvůli kterému jsem se rozhodl nabídnout vám ho ke stažení, přestože výše zmíněné výtky víceméně sedí.

Nejvtipnější a nejzábavnější částí hry je neinteraktivní intro. To je sice trochu smutné, na druhou stanu opravdu stojí za to. Z nitra země se oběma nohama pevně stoje na krvavě rudém pentagramu vynoří Satan, pronese několik siláckých slov, načež se zmateně rozhlédne po člověku, který ho vyvolal. Ten se pár okamžiků poté vyjukaně vynoří zpoza jednoho okraje obrazovky. Následuje vtipný dialog, který vám nabízíme v plném znění.

Satan: Nestyď se, jak se jmenuješ?
Neznámý: Eh… Robert.
Satan: Výborně, Roberte, proč jsi mě vyvolal?
Robert: Hm… chtěl jsem vám nabídnout duši.
Satan: Skvělé, to sfouknem rychle.
Satan Quest Robert: No, vlastně jsem spíš chtěl udělat takovej… obchod.
Satan: To se dalo čekat. No tak co chceš?
Robert: Hm.. No… Nech mě chvíli přemýšlet…
Satan: Tak ale dělej.
Robert: … … Jo! Myslím, že to mám.
Satan: Tak ven s tím.
Robert: Světový mír!
Satan: Děláš si legraci? Uvědomuješ si, s kým mluvíš?
Robert: Hm… to je fakt… tak byste mohl třeba zabít mého šéfa.
Satan: Jo, to zní líp. Jak se jmenuje?
Robert: Clyde Peckmeier. A pracuje v Johnsons Associates.
Satan: Dlouho nebude…

Z těchto řádků je poměrně zřejmé, co je úkolem hráče v Satan Questu, proto příběh dále nerozebírejme a raději se podívejme na to, jak se hra hraje a jak dobře vypadá.

Satan Quest Ovládání je klasické – pravým tlačítkem myši se mění jednotlivé akce (stejně jich ale Satan využije minimum, dohrání hry je záležitostí několika minut), levým se provádějí, inventář se vyvolává skrze roztomilou ikonku krvavého pentáče v levém dolním rohu.

Puzzly k řešení jsou v Satan Questu velmi jednoduché a hra skutečně příliš dlouho nevydrží. Navíc z jejího grafického zpracování čiší amatérismus. Přesto – postava Satana není vyloženě špatně rozanimována a některé její hlášky stojí za to slyšet. Uznávám, že hra jako celek je dosti hloupá a její velikost co do megabajtů neodpovídá zábavě, kterou si s ní případný zájemce užije, ale stejně tak je třeba dodat, že občas jsem se slušně zasmál.

Satan Quest patří k horším freeware adventurám. Doporučit ho mohu pouze satanistům, herním masochistům a lidem, kteří mají rychlé připojení a nevadí jim stahování většího objemu dat jen kvůli několika vtipným hláškám.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz