Satellite Defence - zachraňte Zemi

  12:00aktualizováno  12:54
Dnešní hra je vyloženě jednohubkou. Máte za úkol zachránit Zemi před přibližujícími se asteroidy. Usedáte tedy do vesmírné lodě vybavené kanónem a jeden asteroid za druhým rozstřelujete v prach.
50

Satellite Defence

Platforma: Freeware
Výrobce: halfDemon

Stáhnout

satellitedefencer1

Katastrofické scénáře se v případě Satellite Defence naplňují v plné míře. Zemi sice neohrožují tisícovky zmutovaných alienů nebo zkratovaných robotů, ale i obyčejné asteroidy dokážou nadělat také pěknou paseku. Hlavně, když jich je pořádné množství a k Zemi se blíží vysokou rychlostí.

Osud Země leží pouze ve vašich rukou. Ovládáte vesmírnou loď vybavenou kanónem, a tak jedině vy můžete přibližující se asteroidy odvrátit. Stačí pořádně zamířit a přibližující se asteroid několika ranami zničit. Krom kanónu máte k dispozici také samonaváděcí rakety, které stačí odpálit a ony už si svůj cíl najdou samy. Těch máte však omezené množství, takže bych doporučoval jimi příliš neplýtvat. Naopak náboje do kanónu jsou neomezené, takže palte, co to jen půjde. Obrana Země je satellitedefence2rozdělena do několika levelů, přičemž situace se bude postupem času ztěžovat. Asteroidů začne přibývat a budou se k Zemi přibližovat větší rychlostí. Na horní části obrazovky máte přehled, kolik asteroidů jste zničili a kolik vám jich ještě zbývá, uprostřed cifer je důležitý ukazatel životů planety Země a také nechybí počet raket a aktuální level.

Grafika je jednoduchá, ale přehledná. Celé dění se odehrává na černém pozadí a jediné objekty, které z něj vystupují je Země, vaše vesmírná loď a přibližující se asteroidy. I přes takto skoupé grafické zpracování však není důvod ke kritice, protože hraní plně dostačuje. S hratelností je o něco slabší. Sestřelování asteroidů je sice zajímavým, i když ne příliš originálním, námětem, nicméně poměrně brzy omrzí. tanks3Je pravda, že asteroidů s vyššími levely přibývá a máte tak více práce, nicméně jedná se neustále o to samé, takže se na scéně poměrně brzy objeví vrah freeware počinů, stereotyp. Plynulost hraní je bezproblémová a stejně tak je tomu s rychlostí. Pokud se dostanete hodně daleko, připravte se, že vás pravděpodobně začne bolet prst, protože střílíte neustálým klikáním myši. A toho si užijete více dost. Za hudební doprovod dávám plus, protože se k Satellite Defence velmi dobře hodí. Na Satellite Defence je jasně vidět, že byl tento projekt vytvořen poměrně rychle a především pro zábavu. Ostatně sám autor přiznává, že jej tvořil během práce na větších projektech, když mu tyto projekty začaly přerůstat přes hlavu a potřeboval se nějak odreagovat.

Satellite Defence je po všech stránkách jednohubkou. Velmi silně pochybuji, že někdo z vás stráví hraním Satellite Defence více než pár minut, nicméně na vcelku příjemné zastřílení a odreagování však tato hra stačí poměrně solidně. Pokud tedy patříte do sféry nenáročných pařanů.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

30 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V arkádové Hillbilly Apocalypse se farmář rozhodne zachránit svět

Hillbilly Apocalypse

Když se úroda povede a místo rajčat se vám po farmě potujují krvežíznivá tomatová monstra, je potřeba vzít do ruky...

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...

Najdete na iDNES.cz