Sauen's Christmas Game – balíček zimních her

  12:00aktualizováno  12:06
Je zima a proto se častěji než kdy jindy objevují hry plné sněhu, lyžování, sáňkování, koulování a vůbec všeho, co lze provozovat pod bodem mrazu. Dnes se z vánice vynořil celý balíček zimních her, který vám dovolí okusit obyčejné i neobyčejné zimní radovánky.
60

Sauen's Christmas Game

Platforma: Freeware
Výrobce: Sauen

Stáhnout

Sauen's Christmas Game Sauen’s Christmas Game může vzdáleně připomínat stařičké Zimní Olympijské Hry. Tato podobnost je opravdu jen vzdálená. Jediným společným rysem obou her je několik zimních sportů v jednom balení. A v případě Sauen’s Christmas Game se nejedná o klasické sportovní disciplíny. Balíček obsahuje celkem sedm her a jedinou „olympijskou“ je biatlon. Ostatní se více či méně vzdalují dokonce i pojmu sport. Sáňkování na zalesněném svahu, házení koulí po fialových potvůrkách, rybaření, let raketou, obrana iglú před meteority a jedna menší plošinovka, to vše na vás čeká.Po spuštění hry se otevře hlavní obrazovka, zastřešující všechny hry. Zde si můžete vybrat jednu ze dvou možných melodií, které vám budou v průběhu hraní drásat nervy. Jednoznačně nejlepší volbou je zvolit hru bez muziky. Krom toho je na úvodní obrazovce sedm tlačítek, kterými se spouštějí jednotlivé hry. Když nějakou nastartujete, zobrazí se popis ovládání, takže tápat jistě nebudete. Tož směle do zimních radovánek.

Sauen's Christmas Game První hrou je Snowball challenge. V principu jednoduchá sněhová bitva. Na jedné straně obrazovky stojí tři skřítci a ze strany druhé nabíhají pološílené vyzubené fialové potvůrky. Cíl vašeho snažení je prostý. Zasáhnout každého chlupáče dřív, než se dostane na dosah skřítkům a nakazí je vzteklinou. Potvůrek běhá čím dál tím víc, a je jediné štěstí, že skřítci házejí koule naprosto synchronizovaně. Na jedno kliknutí tak vyletí tři koule, a mnohokrát trefí i jiného potvoráka než na jakého byly mířeny.Další hra se jmenuje Ufo! ale žádné ufo se v ní neobjeví. Jen kosmická raketa, která právě vystartovala na oběžnou dráhu, ale má problém, protože všude kolem jsou zlé bouřkové mraky, které házejí naváděné blesky a snaží se nebohou loď zničit. To se jim sice časem povede, neboť jsou v silné početní převaze, ale raketka neprodá svůj život levně. Má totiž děla a mraky jimi ničí.

Sauen's Christmas Game Třetí na řadě je Sliding challenge, což není nic jiného než sjezd na bobech z mírně zalesněného kopce a kamenitého kopce. Překvapivě neujíždíte před rozzuřenou divou zvěří, ale závodíte s počítačem ovládaným protivníkem. Úspěch v této hře záleží hlavně na tom, zda se vám do cesty postaví strom.Dále následuje jedna klasická zimní sportovní disciplína. Biatlon. Je to kombinace běhu na lyžích a střelby. V podání Sauen’s Christmas Game se běh odehrává v pohledu z ptačí perspektivy. Šipkami zatáčíte a klávesou Ctrl se odpichujete. V půli každého kolečka dojedete na střelnici, kde se pohled přepne do téměř sniperského. Také zaměřovací kříž profesionálně „plave“. Na střelnici máte za úkol trefit pět terčů a za každou zkaženou ránu se vám přičítají trestné vteřiny k běhu.

Pátá hra je z úplně jiného soudku. Ice world je utahaná plošinovka. Malinký panáček postupuje a poskakuje vpřed v nepříliš náročném terénu, přeskakuje ledové krystaly, vyhýbá se dalším, které padají z nebe a chytá mince. Nic víc, nic míň.Předposlední hříčka je opravdu neobvyklá. Vaším úkolem je lovení ryb. S rybářským prutem pobíháte po jezeře ve kterém čile plave větší množství ryb. Velké, malé, střední. Všechny můžete chytit. Stačí spouštět háček ke dnu, počkat ažSauen's Christmas Game ho nějaký mlsný kapr spolkne, a pak rychle navíjet. Čím více tím lépe. Během časového limitu máte totiž nalovit co nejvíc kilogramů ryb.

Sedmá a poslední hra je variací na stále opakované téma. Obydlí jsou pod palbou, chraňte je. Jediný rozdíl je, že chráníte iglú, a to před meteorickým deštěm. Občas z nebe spadne i bonus, který zničí všechny meteority v okolí, ale ani tato výpomoc vás neudrží příliš dlouho naživu. Obtížnost bohužel stoupá příliš rychle.Sauen’s Christmas Game ničím nepřekvapí. Ani jedna z her příliš nevyniká, některé se dokonce belhají kdesi v podprůměru. Na druhou stranu dostanete sedm her v jednom balení, a třeba vás některá z nich zaujme. Proč to nezkusit?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Témata: Meteorit, Raketa, UFO

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Na Cube Escape: Paradox se čekání vyplatilo

Cube Escape: Paradox

Po všech stránkách brilantně zvládnutá adventura Paradox dělá své sérii čest. Pravděpodobně zatím nejlepší díl vám...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz