Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Save Kenny Foundation - další South Park

  12:00aktualizováno  10:12
Po delší době tu máme opět hru se čtyřmi výrostky z proslulého městečka South Park u Colorada. Ve skutečnosti jsou to vlastně dvě arkády v jedné, úkol je však pokaždé stejný - uchránit Kennyho McCormica před zabitím.

Save Kenny Foundation

Platforma: Freeware
Výrobce: Matttew Crosta

Stáhnout

Save Kenny  Foundation - zachraň si svého Kennyho

Dnešní hra udělá radost zejména těm hráčům a fanouškům South Parku, kteří mají rádi Kennyho McCormica a chtěli by ho před všemi těmi ustavičnými a zbytečnými "zabitími" uchránit (i když je to tradice). Zde to můžete provést hned dvěma rozličnými a celkem originálními způsoby ve dvou samostatných hrách, které jsou zabalené do jednoho celku.

Hra první se jmenuje "Kenny, Hit and Run", já jsem si ji pro sebe nazval "Pomoz Kennymu přejít rušnou silnici" :-) a je to něco na způsob Froggera, staré osmibitové arkády se žabákem, jenž také přecházel silnici. Silnic je celkem pět a každá je rozdělená na několik jízdních pruhů. V nich jezdí zelené limuzíny, policejní auta a červené buginky. A je na vás, jestli Kenny přejde, nebo ne (semafory tu nejsou).Tato hra mi, abych pravdu řekl, moc nesedla a to hlavně proto, že mi přišla dost obtížná. Potřebujete mnoho strategického myšlení, auta jsou totiž všude. Jednou jsem se dostal až ke třetímu přechodu, a dál už ne. Save Kenny  Foundation - zachraň si svého KennyhoJe to prostě těžké až téměř nehratelné. Zkusit to ovšem samozřejmě můžete, ani já jsem to nevzdal a pořád to zkouším.

Nezatracujme však tuto freewarovku předčasně, je tu totiž ještě hra druhá. Jmenuje se "It is a Blast" a je to vlastně vylepšený a ozvláštněný klasický Pong. Kenny je velkou rychlostí vystřelován z děla a vy ho zvláštní plošinkou musíte chytat.

V čem je ta plošinka zvláštní? Tím, že ji tvoří tři Kennyho kamarádi Stan, Kyle, a Cartman. Pokud chcete vyhrát, je to jednoduché - chytíte kapucínka stokrát.Pokud ho ovšem třikrát nechytnete, prohlásí ho Kyle svým typickým způsobem za mrtvého. Aby to bylo ještě těžší, plošinka se při určitém počtu chycených kapucínků zmenšuje. Při 25 odejde Stan, při 50 Kyle a na zbylých 50 zbude jen nemotora Eric Cartman (to jsem si mohl myslet, že to zbude na něho).

Save Kenny  Foundation - zachraň si svého Kennyho

"It is a Blast" je vysoce hratelná arkádička, která je i poměrně jednoduchá, chytlavá a zábavná. Chytil jsem všech 100 Kennyů (jakpak se to asi česky skloňuje? :-) a stále se k ní vracím. Obě dvě hry můžete díky volbě Try Again hrát znovu a znovu až k vytouženému vítězství.

Grafika je vyvedená v klasickém South Park stylu, i když je trošku miniaturní a optimalizovaná pro hraní ve windowsovském okně. Potěšitelnou skutečností je to, že každá z her má samostatný MIDI hudební doprovod v rockovém stylu a při Game Over obrazovce hraje úvodní znělka seriálu. Zvuk hra obsahuje jenom jeden, a to slavný výrok "Oh, my god, they killed Kenny! You Bastards!".

Tahle South Park blbůstka podle mě určitě stojí za stažení i s ohledem na její poměrně malou velikost a hlavně - jsou to dva South Parky v jednom!

Autor:Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz