Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Save Private Ant - pilní mravenci v akci

  12:00aktualizováno  7. srpna 11:09
Celá armáda pavouků je připravena k tomu zaměstnat vaše mozkové závity pořádnou dávkou logiky. Postavte se do čela mravenčí armády a odvoboďte své nebohé přáítele z klecí.
60

Save Private Ant

Platforma: Freeware
Výrobce: Kenneth Bugeja

Stáhnout

Headleys HopeNázory na prográmky ulehčující výrobu her jsou člověk od člověka různé. Někdo vychvaluje, že může rychleji realizovat své nápady, jinému se zas nelíbí přílišná náročnost a ne až taková programová preciznost, jako by tomu bylo u naprogramované hry programátorem, který se ve svém řemeslu skutečně vyzná. Vedle gamemakeru tu tedy máme všemožné ulehčovače pro tvůrce adventu také šikovný zahraniční nástroj jménem DarkBasic, který já osobně příliš v lásce nemám. Osobně to nejspíše bude tím, že jsem prostě ještě neviděla kvalitní hru a vizuálně přitažlivou hru za jeho pomocí vytvořenou. Bude Save Private Ant výjimkou a příjemným překvapením?

Hned na úvod se sluší říct, že žánrově se tato hra s lehce podivným názvem skvěle hodí do škatulky „logické“, ačkoliv mezi ty nejtěžší z žánru rozhodně nepatří. Ti méně zdatnější v namáhání šedé kůry mozkové tedy nemusí zoufat, nikterak přehnané nároky rozhodně kladeny nebudou. Headleys Hope

Hlavním hrdinou, stejně jako jediným druhem živých tvorů v této hře, je jeden malý, leč chytrý a pracovitý mravenec. Hozen na něj však byl úkol nepříliš jednoduchý. Vždy se mu tedy na začátku kola objeví před sebou stejně velký, leč odlišně vyhlížející plácek. Na tom jsou různě rozmístěni jeho další kolegové, s nimiž je třeba také počítat.

Háček však tkví v tom, jak jsou mnohdy tito vaši kamarádi na ploše umístěni. Takřka v každém ševelu totiž natrefíte na jednu či více uzamčených železných klecí, v nichž jsou vaši kolegové uvězněni. Jediná cesta ven vede prostřednictvím odblokování okolo umístěných červeně vyznačených spínačů, k čemuž však bude potřeba, aby také další mravenci přiložili ruku k dílu. CelHeadleys Hopekově tedy průběh hry vypadá asi takto. Na začátku se spolu se svým hrdinou vydáte a obejdete všechny rohy a sesbíráte pěkně všechny své kolegy. Následně si vytipujete některou z klecí a na červená místa rozestavíte své kamarády, tím otevřete klec, opět označíte všechny mravence a jdete dále. Až nasbíráte potřebný počet mravenců, je ten nejvyšší čas vydat se do cíle, kde budete muset mnohdy ještě nějakého toho jedince obětovat pro odblokování východu a to prakticky stejným způsobem jako tomu bylo při odemykání mříží.

Pokud se však něco skutečně nepovedlo, nebyla to ani zdaleka hratelnost, která je na vcelku slušné úrovni, jako spíše technické zpracování, které je velice bídné. Takřka jednobarevné textury, prostředí bez nápadu, strohé, nudné. Škoda, Save private Ant rozhodně potenciál měl.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz