Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Save the Planet - invaze na Zemi

  11:17aktualizováno  11:17
Nepřátelské letouny přiletěli k nám ze zcela jiné planety a emzáci se rozhodli Zemi docela zničit. Pokuste se ji ubránit. Potřeba k tomu bude především přesná muška.
80

Save the Planet

Platforma: Freeware

  • komixová grafika
  • stále je co dělat
  • obměňující se prostředí

Stáhnout

Save the Planet

Save the PlanetZachraňte planetu je titulek soutěže do níž byl tento projekt poslán a zároveň i názvem tohoto projektu, v anglickém originále Save the Planet. Místo složitějších témat se autoři pokusili zpracovat již tisíckrát viděné invazi mimozemských jednotek, které ovšem přidali trochu unikátní lesk. Vedle slibné grafiky je to i trochu odlišená hratelnost. 

V tomto případě přímo ochraňujeme Zemi jejíž stav máme neustále na očích a to nás může svým způsobem motivovat. Nad její povrch totiž přilétají vesmírné jednotky a na vás je zachránit svět před dopadajícími projektily a tedy i postupným zanikáním celé planety. K tomuto úkolu přistupujete vpravdě netradičně. MísSave the Planetto abyste si v ruce prohazovali kousky z rozsáhlého arzenálu, máte k dispozici jen jedinou zbraň, která navíc na první pohled působí jako byste po seriózních nepřátelích házeli jen rajčata. Ať už autoři těmi červenými kuličkami, které se rozplesknou po dopadu mysleli cokoliv, funguje to a to je hlavní. 

Takže se proti vám postaví poměrně početná armáda, která se většinou skládá z létajících talířů. Opět o několika druzích, kde ten největší je asi nejlépe zasažitelný. Horší je to s těma menšíma, kde bude třeba přesná muška a nebo hodně projektilů s tím, že snad jeden padne tam, kam chcete. Ostatně vzhledem k neomezenému množství těchto červených kuliček, není ani tato taktika nijak špatná. 

Save the PlanetZabíjení nepřátel vás bude udržovat v konstantním nasazení a přesto pro opravdu talentované se autoři pokusili přidat ještě několik málo bočních úkolů jako doplněk. Jedním takovým je občas bílé místo na zeleném keříku, kde stačí vyslat červenou kuličku, ta se přichytí a vám na místo toho přibude nějaká ta bodová injekce. Další důležitou věcí je uzdravování planety a to oživováním nových kytiček. To se děje pomocí padajících kapek, které je nutné správně nasměrovat a nechat je spadnout na ještě nevyvinuté kvítko. To okamžitě vyroste do krásy a přidělí zemi trochu toho zdraví. 

Save the Planet je zajímavá také svým barevným zpracováním. Komiksová grafika se rozhodně povedla, září všema barvami a špatně na tom nejsou ani animace. Po technické stránce si nemáme téměř nač stěžovat a na té hratelnostní se rovněž jen těžko hledají mouchy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz