Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sázkař 2003 – profitujeme z fotbalu

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 1:52
Simulátor krušného života sázkaře na fotbalové zápasy – tak by se dal ve stručnosti popsat Sázkař 2003 od týmu BORshop Computing. A ve své kategorii nemá toto ultimátní sázkaření konkurenci…
70

Sázkař 2003

Platforma: Freeware
Výrobce: BORShop Computing

Stáhnout

Sázkař 2003Poté, co ve hře Sázkař 2.0, která před několika měsíci vyšla i na Plných hrách, zpracovali vývojáři z BORshop Computingu problematiku hokejových zápasů, vrhli se též na druhý český národní sport. Výsledkem je Sázkař 2003, ultimátní simulátor sázení na fotbalové zápasy, který nabízí obrovské množství ligových soutěží a možnosti stejné jako ve skutečnosti – tedy až na to ukládání a nahrávání pozice (což by se v reálu docela hodilo, ono naštve, když si Brno není schopné poradit s trapnými Blšany a jen kvůli tomu padne celý nadupaný tiket…).

Ti, kdo nenavštěvují pravidelně budky s nápisem Tipsport či Fortuna, by možná uvítali stručné shrnutí základů sázkaření. Sází se na výsledek zápasu, přičemž k mání jsou možnosti 1 – vítězství domácích, 2 – vítězství hostí, 10 – neprohra domácích, 02 – neprohra hostí a konečně 0 – remíza. Každá tato možnost má svůj kurz, kterým se v případě, že se sázející trefí správně, násobí vsazená částka. Aby to bylo ještě o trochu složitější, sázet je možné na více zápasů najednou. Maximální počet je patnáct, pokud pak vyjdou všechny zápasy z tiketu, násobí se všechny kurzy a výsledná vyhraná částka tak může být astronomická.

Sázkař 2003Sázkař 2003 je bezvadnou příležitostí pro všechny, kdo by si rádi sázkařit zkusili i v reálu, ale nemají na to peníze, nebo se bojí, že by o ně zbytečně přišli. Zároveň ale má co nabídnout i těm, kdo "stávkové kancelárie" pravidelně navštěvují – možnosti ligových soutěží jsou o dost širší, než je u našich kamenných Fortun a Tipsportů zvykem. Zpracováno je obrovské množství soutěží, většinou první i druhé ligy, vedle těch největších jako je anglická Premier League, španělská Primera Division, německá Bundesliga či italská Serie A je tu kupříkladu i liga řecká, turecká, polská, finská, velšská či bosenská.

Průběh jednoho kola je vždy stejný: hráč si vybere jeden až patnáct zápasů, na které vsadí. Stačí vybrat ligu, kliknout na příslušný zápas a kurz v přehledné tabulce a výběr potvrdit dalším kliknutím na obligátní fajfku. Po vyplnění tiketu zbývá už jen nastavit výši vsazené částky, program vygeneruje možnou výhru a hráč se rozhodne, zda ještě něco změní či upraví. Pakliže se tak nestane, posune se hra do fáze dynamické, kdy běží čas minutu po minutě a lze sledovat, jak se vyvíjejí vsazené zápasy. Bližší podrobnosti kromě počtu gólů na jednotlivých stranách ale k mání nejsou, a tak je to trochu zbytečně protahovaná nuda. Pakliže všechny zápasy dopadnou tak, jak podle tiketu mají, přičte se na konto výhra, pokud některý z nich skončí nemilým překvapením, pouze se odečte vsazená částka a pokud hráč není na nule, může pokračovat.

Sázkař 2003Sázkař 2003 je obdivuhodný svým rozsahem, přitom zachovává věrnost výsledků. Favoriti skutečně většinou vyhrávají – ale také si na jejich účet občas slabší týmy připíšou nějaké to překvapení, takže hrát na jistotu nemusí vždy vyjít. Trochu tak hru jen degraduje volně přístupný save a load, na druhou stranu, řada hráčů to jistě ocení.

Technické zpracování už tak bravurní není, hra běží ve slušném rozlišení, jde ale prakticky jen o komplex několika jednoduchých černých tabulek doplněných fotografiemi. Proti konkurenci v žánru je to ale stále ještě dobré. Hudbu hra nemá žádnou, stejně tak je na tom i se zvukovými efekty. Ve výsledku ji tak lze hodnotit jedině jako lahůdku pro ty, kdo rádi sázejí, a kvalitní možnost pro ty, kdo by si to rádi zkusili.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 161 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz