Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sázkař – tipni si a vyhraj

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 2:12
Právě k nám přichází novinka, se kterou jsme se na internetu doposud nesetkali. Jedná se o virtuální sázkovou kancelář, v níž si prověříte vaše znalosti z hokejového prostředí. Celá hra je v češtině a tak si všichni čeští sázkaři přijdou na své.
60

Sázkař

Platforma: Freeware
Výrobce: BORShop Computing

Stáhnout

SázkařPo obrovském přílivu sportovních manažerů se na našich počítačích objevuje další hra uspokojující zejména sportovní fanoušky. Společnost BRShop Computing uvádí Sázkaře ve verzi 2.0 zaměřeného na hokej. Je to jejich první titul a my se na něj v následujících řádcích podíváme trochu podrobněji a zhodnotíme tento originální nápad.

Sázkař je vlastně něco podobného jako již zmiňované sportovní manažery. Generuje výsledky mezistátních hokejových utkání a vy máte možnost vsadit si na každý ze simulovaných zápasů. Jako v sázkových kancelářích tipujete výhru domácích (1), neprohru domácích (10), remízu (0), neprohru hostů (02) a výhru hostů (2). Minimální částku, kterou můžete vsadit je 20 kč, k níž musíte ještě připočítat desetiprocentní manipulační poplatek. Abyste se tedy mohli zúčastnit sázek, musíte mít alespoň 22 kč. Hned na začátku hry dostanete dárek v podobě 100 korun českých a nic vám již nebrání pustit se do sázení.

SázkařPo spuštění před vás vyskočí okno, ve kterém probíhá celá vaše pouť sázkařským světem. Poté co se zde trochu rozkoukáme a prohlédneme si jednotlivé tlačítka se můžeme pustit do sázení. To začnete rozlosováním týmů příslušným tlačítkem. Řekněme, že nám hra vygenerovala třeba zápas mezi Českou republikou a Slovenskem. V tuto chvíli napíšete do políčka sázka vámi určenou sumu peněz s níž se pochopitelně musíte vlézt do limitu vašeho konta. Vsazenou částku potvrdíte a určíte váš tip na toto utkání. Pravdlěpodobně budete volit výhry a remízy, poněvadž na neprohry budou tak nízké kurzy, že vám žádný zisk prakticky nepřinesou. Právě v tomhle je rozdíl od reálného sázení. Nehrajete s vašimi tvrdě odpracovanými penězi, ale s virtuálním kontem. Proto nebudete mít strach si trochu zariskovat. To jsem trochu odbočil, vraťme se tedy zpátky do hry. Po určení vašeho tipu na nás již čeká zhlédnutí vašeho tipovaného zápasu.

Samotný děj zápasu spočívá v tom, že sledujete vývoj vašeho tipovaného souboje minutu po minutě a čekáte na góly, které prezentují hlášky typu: "14. minuta - Slovensko dává gól". Rychlost průběhu hry si můžete nastavit sami v nastavení rychlosti zápasu. Zde si vybíráte z nabídky "Rychlá" 10 min.=1s, "Normální" 5min.=1s, "Pomalá" 2,5min.=1s a "Reálná" 1min.=1s. Samozřejmě že po uplynutí 60-ti minut se dočkáte výsledného skóre i s výsledky v jednotlivých třetinách, které se mění již v průběhu zápasu. SázkařHraje se tedy hokejové utkání v normální hrací době, prodloužení se v této hře pochopitelně nedočkáte, protože i v reálném světě se sází na výsledek po normální hrací době. Pokud váš tip byl správný, získáte danou částku (váš vklad se násobí s kurzem). V opačném případě vsazenou částku ztratíte a musíte se pokoušet o štěstí znovu. Takto hra pokračuje do té doby, než přijdete o všechny virtuální peníze a nebudete se již moci účastnit dalších sázek.

Hra po grafické stránce nijak nevyniká, protože prakticky nemá smysl se pouštět do nějakých 3D akcí s grafikou pro tento typ her. I když jde o stereotypní sázení na hokejové utkání, někoho toto dílko jistě zaujme a také může motivovat další programátory k tvorbě her s podobnou tématikou. Sázkař je totiž v tomto směru průkopníkem. Vyzkoušejte si své sázecí předpoklady a zahrajte si virtuální sázkovou hru Sázkař, bude to pro vás zas něco nového. Přeji hodně úspěšných otipovaných výsledků.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 120 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz