Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SB Fight - dostaňte ho koulí!

  12:00aktualizováno  4. července 2:37
Když jsem byl malý, nesnášel jsem ten pocit, kdy velká bílá sněhová koule letí přímo na mě a není možnost se jí vyhnout. Právě proto jsem s povděkem přijal tuto hru, kde sněhové koule budete spíše rozdávat, než přijímat. Tak šup šup, pojďte si zahrát tuto povedenou oddechovou freewarovku!

SB Fight

Platforma: Freeware

Stáhnout

SB Fight

Na zimní radovánky a kouzla dlouhých studených zim vzpomínám s radostí dodnes. Kde jsou ty časy, kdy se kupa dětí rozdělila do skupinek a začaly nekonečné sněhové války plné odřenin, modráků a ztracených čepic a šál. No, dost vzpomínkám, raději se pojďme podívat na jednoduchou freewarovku SB Fight, která se právě ke kouzlům zimy navrací.

SB Fight je jednoduchou akčně-akrádovou hrou vytvořenou ve vývojovém prostředí Macromedia Flash (alespoň to tak vypadá) a spouští se v klasickém windowsvím okýnku. Po naběhnutí na nás nečeká žádná uvítací obrazovka, intro či jakékoliv menu. Pouze a přímo hra samotná, čekající na náš pohyb, na naši střelu. Je tedy jasné, že ovládnout ji dokáže i malé dítko či babička :-) A jak probíhá samotná hra? Asi takto:

SB Fight

Smyslem hry je umístit co nejvíce sněhových koulí na těla protivníků, kteří se nepravidelně vynořují ze svých sněhových hradeb. Vy máte svůj kryt umístěn níže na monitoru a jste vtěleni do sněhuláka s velkým černým kloboukem a modrou šálou (to aby vám nebyla zima). Je pak jasné, že cílem je vyčíhnout ten pravý okamžik a v ten vystřelit na jednoho ze čtyř protivníků po stranách velkou bílou sněhovou kouli.

Celá hra trvá přes dvě a půl minuty během kterých můžete sbírat a naopak ztrácet body. Za každý zásah, kterému se nedokážete vyhnout, vám ubude jeden cenný bod. Stejně tak ale i na druhé straně, v případě že zasáhnete protivníka, jeden bodík získáte. Skóre se přitom počítá samostatně, to znamená, že na prvním místě vidíte počet zásahů, které jste úspěšně namířili a hned pod tím počet zásahů, kterým jste vy, jakožto Frosty, museli čelit. A to vše během zmiňovaných dvou a půl minut.

SB Fight

Ovládání hry je řešeno přes populární myšítko, přičemž pohybem a klikem určujete, kam že vámi vystřelená koule poletí. Bohužel však maximální možná kadence střel není tak vysoká, abyste dokázali uspokojit všech vašich potřeb (protivníci se prostě vynořují z pod hradby častěji, než je možné střílet).

Resumé? Tato freewarovka se neřadí mezi ty, které by chtěly hráče zaujmout jakkoliv více než na pouhých pár minut. Však také absence jakýchkoliv voleb, multiplayeru a nastavení je více než zarážející. Proto vám radím, abyste k ní přistupovali jako k jistému pokusu pobavit kamaráda, něco si dokázat či na chvíli zabavit. Jinak byste mohli být hluboce zklamáni.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz