Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SCARECROW - zachraňte kukuřici!

  12:00aktualizováno  12. srpna 7:32
Někomu sláma čouhá z bot, někdo ji má zase v hlavě, a někdo je dokonce slámou vycpaný celý. Ten poslední případ se týká hlavně strašáků do zelí, kteří se zabydleli na mnoha našich polích. Chcete-li si vyzkoušet, co vlastně práce takového strašáka obnáší, dnes máte šanci.

Scarecrow

Platforma: Freeware
Výrobce: Hamumu Software

Stáhnout

Scarecrow

Zemědělství se odjakživa potýkalo, a dodnes potýká, s množstvím nejrůznějších problémů. Naštěstí se však, alespoň některé z nich, již podařilo vyřešit. Vezměme si třeba problém se zvěří, která beze studu spase vaše malé políčko, o které jste se tak dlouho a pečlivě starali. Člověk by musel svou úrodu hlídat celý den, aby ji ubránil před mlsnými záškodníky. Naštěstí se však už před dávnými časy prosadil jistý vynález, který se mnohde používá dodnes. Samozřejmě mám na mysli „strašáka do zelí“, který se ovšem uplatňuje i při hlídání mnoha jiných zemědělských produktů. A tím se pomalu dostáváme k jádru pudla. Málokdo si totiž umí představit, jak těžkou práci strašáci zastávají. Já vím, řeknete si, že hlavě plné slámy těžká práce nevadí, ale nenechejte se zmýlit. Snad proto, abyste si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, trčet celý den uprostřed pole a plašit ptactvo, vznikla hra Scarecrow, která vás pasuje právě do role strašáka.

Scarecrow

Pokud jste se nenarodili jako strašáci, asi nikdy se jimi opravdu nestanete, a tudíž váš výkon na poli nebude nikdy optimální. I proto autor hry upustil od vytvoření realistické simulace a rozhodl se trochu vám váš úkol usnadnit. Narozdíl od skutečného strašáka, vy se budete moci po poli libovolně pohybovat, což je bezesporu neocenitelná výhoda. Ve hře budete hlídat malé kukuřičné pole a chránit ho před nálety drzých opeřenců. Základní zbraní se vám stane tzv. lehká úleková metoda, kdy stačí na přilétajícího útočníka vybafnout. Takto vyučený pták ihned odletí pryč, co mu jen brka stačí. Nepříjemné je, že s každým vybafnutím se vám o něco zkrátí dech a musíte pak chvíli čekat, než se zase rozdýcháte. Nicméně, při hromadném útoku se vyplatí použít účinnější metodu - strašidelnou masku OOGA BOOGA, která vystraší opravdu kohokoliv. Jak ale budete ve hře postupovat dále, zjistíte, že útočníci jsou stále rychlejší a rychlejší. Navíc kromě obyčejných vran začnou přilétat i vypasení pelikáni a dokonce přikluše i flegmatická kravka, která si z vašeho strašení těžkou hlavu dělat nebude. I proto si po každém uplynulém dni budete moci v krámku u Mumlavého Jima nakoupit nejrůznější bonusy, které vám další den přijdou k dobru.

Pokud vámi hlídané políčko již povážlivě řídne, měli byste investovat do kukuřičného semínka, z kterého vzejde nový klas. Nákupem umělého hnojiva pak povzbudíte již napůl očesané stonky k novému růstu. Za úvahu jistě stojí i olověné granule, díky kterým ukradená kukuřice zlodějům řádně ztěžkne a nedá se s ní tak rychle uniknout. Dokoupit si lze dokonce i velké O k vašemu BOO (česky BAF) a trochu tak rozšířit jeho účinnost. Mezi další zajímavé předměty, které má pro vás Mumlavý Jim připraveny, patří ještě železné plíce, s kterými se již tak lehce nezadýcháte nebo třeba časový přenašeč, jenž vás dostane do času o sedm dní nazpět.

Scarecrow

Přestože hra využívá rozhraní OpenGL, které jsme si zvykli spojovat především s 3d grafikou, neuvidíme ve hře žádné prostorové modely apod. Vše je zobrazováno za pomoci dvourozměrných bitmap, které jsou však velice povedené. Ale i zde se výhody použití OpenGL projeví, a to především na svižnosti a plynulosti celé hry. Celkové grafické vyznění pak dobře ladí s konceptem hry a působí tak příjemně rozverným dojmem.

Dobrou zprávou je, že Scarecrow patří mezi ty projekty, kterým není mnoho co vytknout. Snad jen poměrně malou variabilitu, za což může stále stejné herní prostředí, a ne úplně vyváženou hratelnost. Každopádně je ale Scarecrow povedenou hrou, kterou stojí za to vyzkoušet.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz