Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Scary Gardener Tales 3D je vzpomínkou na éru prvních akčních 3D her

  20:00aktualizováno  20:00
Zábavné akční vymítání nemrtvých z vlastní zahrady v podání Scary Gardener Tales 3D je poklonou akčním hrám z počátků devadesátých let, jako byl třeba první trojrozměrný Wolfenstein.
70

Scary Gardener Tales 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: ryctyngylyr

  • zábavná akce
  • nápadití nepřátelé
  • hudba
  • krátké

Stáhnout

Scary Gardener Tales 3D | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Scary Gardener Tales 3D

Přídomek "3D" za názvem Scary Gardener Tales dává tušit, kam autoři této akční hry z pohledu vlastních očí díla směřovali. Tato retro střílečka se shlédla v klasice žánru, totiž ve stařičkém Wolfensteinovi. Na rozdíl od něj je však mnohem jednodušší po stránce obtížnost a zároveň obsahově střídmější. Přestože v základu není moc nápaditá, nechybí jí něco málo zajímavých prvků, třeba zasazení do hororového prostředí.

Z tohoto úhlu pohledu se zdá, že místo legendárního "Wolfa 3D" by bylo na místě uvést jiný podobný titul, mnohem méně známý Nitemare 3D. S tím totiž Scary Gardener Tales sdílí podobné prvky prostředí i herních principů.

Scary Gardener Tales 3D

Hráč se v roli zahradníka snaží likvidovat zástupy "děsivých" monster, hledá klíče a nové zbraně a postupně prochází rozmanitým prostředím. Škoda jen, že hra vlastně nenabízí žádný hmatatelný příběh.

Scary Gardener Tales 3D

Hráč má k dispozici pět zbraní, přičemž tři z nich jsou vlastně jakési anonymní energetické pušky (projektily z té poslední se odrážejí od stěn). První zbraní na blízko jsou celkem nečekaně hrábě a tou poslední, která zničí všechno nepřátelské v dohledu, je malá přenosná televize. Když ji hráč hodí před sebe, zabije vše na obrazovce.

Scary Gardener Tales 3D se snaží pohybovat v žánru hororových her, ale je samozřejmé, že v takovémto retro zpracování je většina strašidelných elementů spíše k smíchu. Ale i tak se ve hře objevuje několik zajímavých nápadů.

Scary Gardener Tales 3D

Je zde úroveň, ve které na hráče útočí žravé dveře, pak třeba jiná úroveň, kde se vyskytuje velké množství duchů, přičemž není jasné, kteří zaútočí a kteří jsou jen nehybné stíny. Nakonec je zde třeba souboj s čarodějnicí na koštěti, která vrhá ohnivé koule, a labyrint plný smrtících kouřových oblaků, které se pohybují skrz stěny a jejichž přítomnost lze odhalit jen tím, že přestane hrát hudba.

I přes zcela zjevnou inspiraci v pradávných dobách akčních her obsahuje Scary Gardener Tales 3D pár osobitých aspektů, které z něj dělají hru hodnou chvilkové pozornosti.

Scary Gardener Tales 3D

Chvilkové ne snad proto, že by nebavila a hráč by odešel, ale proto, že víc jak dvacet minut času její pokoření nezabere. Je to tedy oddechová zábava pro hráče akčních her, kterým nevadí zavzpomínat si na éru prvních trojrozměrných her.

Na této stránce můžete najít i verzi pro operační systém Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů

Nejčtenější

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Ultimate Custom Night je kompilace v podobě jedné velké noční můry

Ultimate Custom Night

Five Nights At Freddy's znova a znova. Tentokrát s volitelnou obtížností a celými pěti desítkami známých i méně známých...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz