Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Scary Gardener Tales 3D je vzpomínkou na éru prvních akčních 3D her

  20:00aktualizováno  20:00
Zábavné akční vymítání nemrtvých z vlastní zahrady v podání Scary Gardener Tales 3D je poklonou akčním hrám z počátků devadesátých let, jako byl třeba první trojrozměrný Wolfenstein.
70

Scary Gardener Tales 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: ryctyngylyr

  • zábavná akce
  • nápadití nepřátelé
  • hudba
  • krátké

Stáhnout

Scary Gardener Tales 3D | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Scary Gardener Tales 3D

Přídomek "3D" za názvem Scary Gardener Tales dává tušit, kam autoři této akční hry z pohledu vlastních očí díla směřovali. Tato retro střílečka se shlédla v klasice žánru, totiž ve stařičkém Wolfensteinovi. Na rozdíl od něj je však mnohem jednodušší po stránce obtížnost a zároveň obsahově střídmější. Přestože v základu není moc nápaditá, nechybí jí něco málo zajímavých prvků, třeba zasazení do hororového prostředí.

Z tohoto úhlu pohledu se zdá, že místo legendárního "Wolfa 3D" by bylo na místě uvést jiný podobný titul, mnohem méně známý Nitemare 3D. S tím totiž Scary Gardener Tales sdílí podobné prvky prostředí i herních principů.

Scary Gardener Tales 3D

Hráč se v roli zahradníka snaží likvidovat zástupy "děsivých" monster, hledá klíče a nové zbraně a postupně prochází rozmanitým prostředím. Škoda jen, že hra vlastně nenabízí žádný hmatatelný příběh.

Scary Gardener Tales 3D

Hráč má k dispozici pět zbraní, přičemž tři z nich jsou vlastně jakési anonymní energetické pušky (projektily z té poslední se odrážejí od stěn). První zbraní na blízko jsou celkem nečekaně hrábě a tou poslední, která zničí všechno nepřátelské v dohledu, je malá přenosná televize. Když ji hráč hodí před sebe, zabije vše na obrazovce.

Scary Gardener Tales 3D se snaží pohybovat v žánru hororových her, ale je samozřejmé, že v takovémto retro zpracování je většina strašidelných elementů spíše k smíchu. Ale i tak se ve hře objevuje několik zajímavých nápadů.

Scary Gardener Tales 3D

Je zde úroveň, ve které na hráče útočí žravé dveře, pak třeba jiná úroveň, kde se vyskytuje velké množství duchů, přičemž není jasné, kteří zaútočí a kteří jsou jen nehybné stíny. Nakonec je zde třeba souboj s čarodějnicí na koštěti, která vrhá ohnivé koule, a labyrint plný smrtících kouřových oblaků, které se pohybují skrz stěny a jejichž přítomnost lze odhalit jen tím, že přestane hrát hudba.

I přes zcela zjevnou inspiraci v pradávných dobách akčních her obsahuje Scary Gardener Tales 3D pár osobitých aspektů, které z něj dělají hru hodnou chvilkové pozornosti.

Scary Gardener Tales 3D

Chvilkové ne snad proto, že by nebavila a hráč by odešel, ale proto, že víc jak dvacet minut času její pokoření nezabere. Je to tedy oddechová zábava pro hráče akčních her, kterým nevadí zavzpomínat si na éru prvních trojrozměrných her.

Na této stránce můžete najít i verzi pro operační systém Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz