Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Schafjagd - je libo skopové?

  12:00aktualizováno  10:42
Pakliže jste dostali chuť si zastřílet v klidu a bez jakéhokoliv nebezpečí na naprosto bezbranná zvířátka, skolit jich co největší množství a sem tam i nějakého toho Indiána, pak neváhejte a začněte střílet o sto šest.

Schafjagd

Platforma: Freeware
Výrobce: Tobias Runde

Stáhnout

SchafjagdOd dobře známého německého autora pro vás přinášíme další dílo z jeho bohaté tvorby, snad jen trochu vybočující ze stereotypu jeho předešlých her. Nenajdete zde žádné potoky krve, ani drastické a pohoršující scénky, ba naopak, vše se odehrává v naprostém klidu a míru, vystřelíte na vybranou ovci a ta jen mírně klesne do kolem a potom se pomalu rozplyne, doslova jako pára nad hrncem. Je pravdou, že ovšem nezůstanete jen u oveček, sem tam se také objeví nějaký ten rudokožec, přesněji řečeno Indián, který sice do klobásků jako to skopové maso nepatří, ale jeho likvidace vám přinese též nějaký ten bodík navíc. Takže ty Apače nešetřete, přece jen jde o dosažení co nejvyššího skóre.

Musíte však vědět, kdy je nejlépe tyto divochy skolit, jako tu bezbrannou zvěř. Pokud jsou na cestě k vám, nechejte je raději na pokoji a nevšímejte si jich, přinášejí vám totiž ve svých bedničkám tolik potřebné náboje a občas i jakési “molotovovy” láhve, pokračujte tedy v bohulibé zábavě střílení skotu a až poté, co svůj malý náklad v pořádku předají, teprve potom jim za to poděkujte, jak jinak, než kulkou do hlavy nebo do zad. Svět není dobrý, ale naopak zlý, tak proč byste zrovna vy měli být onou světlou výjimkou, že ano? Hra je zpracována v 3D dimenzi vcelku ve velmi dobré grafice, jen mi připadal tak trochu podivný způsob chůze ovcí i Indiánů, procházejí se totiž tak, jako by byli na chůdách, nebo měli dřevěné nohy.

SchafjagdJinak máte po celou dobu hraní nádherný výhled a přehled, vystačíte si s pouhou myší a jejím pohybem (střílíte levou myší) si můžete otáčet celý rajón o 360 stupňů dokola, navíc pomocí ní sledujete i prostor nad i pod vámi, což je vskutku působivé.
Hned na počátku hry se můžete zapsat svým jménem, snad to po sobě přečtete, alespoň uvidíte, jak by vypadalo vaše jméno vyvedené v starogermánském písmu. Před tím si ještě můžete navolit nastavení parametrů, prohlédnout listinu nejlepších dosažených výsledků, kam se samozřejmě také, pokud ovšem dosáhnete dobrého bodování, nakonec zapíšete. Jakmile hru zahájíte, mějte především na mysli, že jste časově omezeni limitem jedné minuty a dostatkem střeliva.

Za každou zastřelenou ovci se časový limit prodlouží o jednu sekundu, takže čím rychleji a přesněji budete mířit a střílet, tím déle se udržíte ve hře, za mrtvého Indiána jsou však připisovány pouze body. Těch dostáváte různý počet, od 25-ti do 100, zřejmě podle vzdálenosti a velikosti vyhlédnutých obětí. Po celou dobu vašeho snažení je k dispozici na spodní straně obrazovky informační lišta, kde naleznete všechny potřebné údaje k úspěšnému hraní. SchafjagdJe zpracována tak přehledným způsobem, že vůbec nepovažuji za nutné se o jejím obsahu nijak zvláště rozepisovat, toto se autorovi skutečně mimořádně podařilo. Je tedy zřejmé, že hra končí tehdy, pokud již uběhl časový limit, nebo vám, nedej Bože, došly náboje.

Po celou dobu hraní je slyšet vcelku podmanivý hudební doprovod, sem tam se ozve, kromě burácení vašich výstřelů i nějaké to nesouhlasné zabečení některé z oveček. Toho si však vůbec nevšímejte, přece si nenecháte do vašeho počínání kecat od kdejaké krávy, tedy pardon, ovce! Také se připravte na změny počasí, začne i sněžit. Ale abych ještě nezapomněla, při střelbě si můžete vytyčené cíle i hodně přiblížit, používejte pravé tlačítko myši a máte vyhlédnuté cíle před sebou jako na dlani. Tak tedy, vážení přátelé, “Lovu zdar” a hodně trofejí při závěrečném “Halali”.


Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz