Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Schnappi XS - nakrmte krokodýla

  12:00aktualizováno  16. března 3:21
Vyhlášená německá firmička Phenomedia AG přichází na trh se sadou zajímavých miniher, v nichž sehraje hlavní roli jeden roztomilý a pořádně hladový krokodýl. Podaří se vám ho nasytit volně poletujícími muchami?
60

Schnappi XS

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Schnappi XSPo krátké nečinnosti vyplavala na povrch další hra z dílen precizní německé Phenomedia AG, autorů mimo jiné fenomenální série Moorhuhn, která dodnes prakticky v dané oblasti nenašla svého pokořitele. Na kontě však má i několik dalších neméně povedených dílek, z nichž však většina již po několik let dobývá sharewarový trh a nám, kterým se za kompletní dílko nechce utrácet pečlivě našetřené peníze tak nezbývá nic jiného, než se spokojit s notně osekanou XS verzí, která zpravidla nabízí jen vskutku malý zlomek z výsledného dílka. Nabízíme vám jej však zde na plných hrách a to z jednoho prostého důvodu – hry od Phenomedie totiž vynikají nejen po stránce technické, ale i té hratelnostní. Tudíž se mnohdy i v malé verzi mohou rovnat jiným volně šiřitelným titulům.

Schnappi XS je ve své podstatě souborem miniher s roztomilým zeleným krokodýlem v hlavní roli, který e bude muset poprat s několika zapeklitými problémy. Z těch je nám však Schnappi XSzpřístupněn pouze jeden jediný, a navíc celkový počet levelů je z 20 osekán na pouhých 5. Spolu s těmito omezeními se sice také nepatrně zúží výsledná hratelnost, ovšem i tak si užijete doslova kupu zábavy. 

Jediná možnost která je nám neplatičům k dispozici je minihra, v níž lze na první pohled rozeznat citelné prvky pocházející právě z populární série Moorhuhn. Roli slepic však zde nahradil otravný hmyz a účinnou pušku obrovská tlama našeho dráčka. Ve stručnosti se tedy jedná o polapení co možná největšího počtu poletujících much, za což budete odměněni patřičným bodovým obnosem.

Jednotlivé levely se od sebe odlišují předevSchnappi XSším množstvím onoho hmyzu, který neustále narůstá. Navíc se k němu začnou přimíchávat nové druhy jako jsou nebezpečné vosy, kterým není radno plést se do cesty. Ve chvíli, kdy totiž některou z nich nešťastnou náhodou chytnete do tlamy, ošklivě vás popíchá, což znamená ztrátu jednoho ze tří cenných životů. Zpočátku vám možná bude hra dělat menší problémy, v doslova rekordním čase si však její jednoduché principy zcela jistě osvojíte.

Skvělou atmosféru pak ještě podkresluje povedená 2D grafika a příjemné zvuky. To potěší zejména dodám-li, že hratelnost je rovněž na výši, ovšem rozhodně nedosahuje takových kvalit, jako mnohá další dílka z dílny této německé společnosti. Věřím však, že s přidáním dalších lákavých levelů a dvou miniher dostane hra zcela nový rozměr, to nám však bohužel není dopřáno.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 83 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz