Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Schnappi XS - nakrmte krokodýla

  12:00aktualizováno  16. března 3:21
Vyhlášená německá firmička Phenomedia AG přichází na trh se sadou zajímavých miniher, v nichž sehraje hlavní roli jeden roztomilý a pořádně hladový krokodýl. Podaří se vám ho nasytit volně poletujícími muchami?
60

Schnappi XS

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Schnappi XSPo krátké nečinnosti vyplavala na povrch další hra z dílen precizní německé Phenomedia AG, autorů mimo jiné fenomenální série Moorhuhn, která dodnes prakticky v dané oblasti nenašla svého pokořitele. Na kontě však má i několik dalších neméně povedených dílek, z nichž však většina již po několik let dobývá sharewarový trh a nám, kterým se za kompletní dílko nechce utrácet pečlivě našetřené peníze tak nezbývá nic jiného, než se spokojit s notně osekanou XS verzí, která zpravidla nabízí jen vskutku malý zlomek z výsledného dílka. Nabízíme vám jej však zde na plných hrách a to z jednoho prostého důvodu – hry od Phenomedie totiž vynikají nejen po stránce technické, ale i té hratelnostní. Tudíž se mnohdy i v malé verzi mohou rovnat jiným volně šiřitelným titulům.

Schnappi XS je ve své podstatě souborem miniher s roztomilým zeleným krokodýlem v hlavní roli, který e bude muset poprat s několika zapeklitými problémy. Z těch je nám však Schnappi XSzpřístupněn pouze jeden jediný, a navíc celkový počet levelů je z 20 osekán na pouhých 5. Spolu s těmito omezeními se sice také nepatrně zúží výsledná hratelnost, ovšem i tak si užijete doslova kupu zábavy. 

Jediná možnost která je nám neplatičům k dispozici je minihra, v níž lze na první pohled rozeznat citelné prvky pocházející právě z populární série Moorhuhn. Roli slepic však zde nahradil otravný hmyz a účinnou pušku obrovská tlama našeho dráčka. Ve stručnosti se tedy jedná o polapení co možná největšího počtu poletujících much, za což budete odměněni patřičným bodovým obnosem.

Jednotlivé levely se od sebe odlišují předevSchnappi XSším množstvím onoho hmyzu, který neustále narůstá. Navíc se k němu začnou přimíchávat nové druhy jako jsou nebezpečné vosy, kterým není radno plést se do cesty. Ve chvíli, kdy totiž některou z nich nešťastnou náhodou chytnete do tlamy, ošklivě vás popíchá, což znamená ztrátu jednoho ze tří cenných životů. Zpočátku vám možná bude hra dělat menší problémy, v doslova rekordním čase si však její jednoduché principy zcela jistě osvojíte.

Skvělou atmosféru pak ještě podkresluje povedená 2D grafika a příjemné zvuky. To potěší zejména dodám-li, že hratelnost je rovněž na výši, ovšem rozhodně nedosahuje takových kvalit, jako mnohá další dílka z dílny této německé společnosti. Věřím však, že s přidáním dalších lákavých levelů a dvou miniher dostane hra zcela nový rozměr, to nám však bohužel není dopřáno.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 83 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz