Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Schneehuhn – slepičky v Alpách

  12:00aktualizováno  4:34
Dnes potěším především všechny sběratele klonů slavného Moorhuhnu, ale také ostatní “normální” hráče. V této gamesce si vezmete na mušku (výjimečně:-) slepičky, které zabloudily do německých Alp. V podstatě se jedná o velice pohodovou “odreagovačku” na slušné úrovni.

Schneehuhn

Platforma: Freeware
Výrobce: ARI DATA

Stáhnout

SchneehuhnNedokážu si představit, kolik bych zhruba tak našel na internetu nejen freewarových her na motivy Moorhuhnu. Pravda je ale ta, že když pro vás hledám nějakou zajímavou gamesu, pak skoro pokaždé na nějakou takovou narazím. Nechci, ale aby se z Plných her stal server, jenž obsahuje nejvíce her takovéhoto typu. Jednou za čas, pokud usoudím, že nalezený počin je kvalitní, neváhám a provedu jeho analýzu :-)). Tak je tomu i dnes. Předem prozradím, že Schneehuhn by neměl ujít oku žádného hráče.

Podívejme se tedy nyní na tuto věcičku podrobněji. Už její velikost, která je menší než 4 MB, by neměla nikomu dělat problémy. Stáhnete-li, zjistíte, že instalace proběhne v rychlosti a zcela v pořádku. Po kliknutí na ikonku se slepičkou se dočkáte spuštění. Na začátku si chvilinku počkáte, než se hra nahraje (loading.. :-)), avšak během toho už budou líbivé tóny zaměstnávat zvukovou kartu. Následně se vám na monitoru objeví logo autorů z Německa, kteří se pojmenovali ARI. Tito programátoři jsou proslaveni především ve své vlasti, a to komerčním titulem Killerhuhn 3D. Po odklepnutí tohoto okna se okamžitě dostanete do velice prostého menu.

SchneehuhnZe všeho nejdříve však musíte zadat své jméno či spíše přezdívku, pod jakou hodláte vystupovat. V menu si budete moci vybrat celkem ze čtyř možností (start, ukončení, credits a tabulka skóre). Vy však nejspíše půjdete do první možnosti. V pozadí si budete moci povšimnout předzvěsti toho, co na vás čeká - slepičky zmateně letí stále blíže a výše k vrcholkům masivních Alp. Jak dlouho tam přežijí, to bude záležet jen a jen na vás. I když ve skutečnosti by se ani náhodou takto vysoko nedostaly.

S prostředím se tedy seznámíte okamžitě, přestože v takové výšce, kde se budete pohybovat, jste třeba nikdy nebyli. Letní období si netroufnu odhadnout, neboť, jak jistě všichni víme, v Alpách je sníh po celý rok. Krajina je ale ztvárněna vskutku pěkně – zasněžené stromy, čistý vzduch, prostě nedotčená příroda. Komu by se na takovémto místě nelíbilo? Abyste se však pouze nekochali okolím, tak vám začnou kolem hlavy polétovat zmatené slepičky nebo spíše kohouti - a to zrovna není příjemné. Jak už jistě tušíte, vaším prvořadým úkolem bude snažit se jich co nejvíce sestřelit. Proto je nutné nic nemeškat a pustit se do práce, protože limit dvou minut ihned odstartuje. Slepičky lítají opravdu v hojném počtu a ve dvou různých vzdálenostech. Sestřelíte-li tu, co je k vám blíže, bude vám připočteno na vaše konto deset bodíků, a pokud se trefíte do té vzdálenější, získáte dvojnásobek. Aktuální skóre budete moci sledovat v levém horním rohu obrazovky.

SchneehuhnBěhem oněch zmiňovaných dvou minut akce se po obloze prožene častokrát dvouplošník táhnoucí za sebou jakousi reklamu. Někdy také začne kroužit kolem vašeho zaměřovače parašutista. Jsem si stoprocentně jist, že se najdou tací, kteří zkusí tyto dva objekty sestřelit. Pro ně mám dvě zprávy. Jednu dobrou, což je to, že sestřelit je není nic obtížného, ale za to zaplatíte daň v podobě třiceti bodíků (to je ta špatná :-)). Po uplynutí hrací doby se před vámi objeví jakási nepřehledná tabulka high-score, do níž by se měl vejít pro začátek opravdu každý. Jako vždy budete mít k dispozici zbraň, kterou bych popsal nejspíše jako vzduchovka. Střílí se levým tlačítkem myši a pokud vám dojdou náboje, kterých je v zásobníku vždy osm, pak stačí zmáčknout protilehlé tlačítko pro nabití.

Schneehuhn je jistě velice poutavý počin z překrásného prostředí německých Alp. Jedná se spíše o takovou uklidňující hru, protože vše (včetně scrolování obrazovky doprava a doleva) probíhá tak trochu zpomaleně, což ubírá na kvalitě hry. Na druhou stranu někomu by se takováto klidná forma hraní mohla zamlouvat. Prostě pohodová “odreagovačka”.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz