Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Scorched 3D – perfektní remake

  12:00aktualizováno  15. srpna 11:55
Pamatujete si ještě na klasiku nazvanou Scorched Earth? Tyto vysoce návykové tankové bitvy se od doby, co spatřily světlo světa dočkaly mnoha předělávek. Scorched 3D se bezpochyby řadí mezi ty nejlepší. Nevěříte? Přesvědčte se na vlastní oči...
80

Scorched 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: SC3D Team

Stáhnout

Scorched 3DJe tomu již spousty let, co světlo světa spatřila strategie Scorched Earth, která si dokázala získat srdce mnoha hráčů. O tom jak nesmazatelně se do jejich paměti vyryla svědčí také spousta remaků, mezi něž se řadí také dnešní Scorched 3D. Ten je v mnohém podobný titulu Scorched Earth 3D, který byl v recenzi před třemi lety označen za nejpovedenější ze všech předělávek. Od té doby se však šly technologie kupředu, proto vám mohu s radostí oznámit, že pomyslným novým králem variací na Scorched Earth se stává právě dnešní Scorched 3D. Nevěříte? Posuďte sami.

Samotnou náplní celé hry jsou tankové bitvy, odehrávající se na drobném ostrůvku obklopeném průzračnou vodou. Na povrchu, který je působením různých přírodních vlivů roztodivně zvrásněn, se nacházejí vaši protivníci a pochopitelně také váš tank. Ten si však budete muset hned na samotném počátku vybrat dle vlastního vkusu. Singleplayerová kampaň se sice může pochlubit výtečnou hratelností - to pravé kouzlo hry však okusíte teprve v multiplayeru, jenž si můžete vychutnat jak po internetu, tak i síti LAN.

Scorched 3DPo výběru toho správného vozítka budete přesunuti na některý z ostrovů, kde na vás již čeká velice prostý úkol – zlikvidovat všechny protivníky. To však nebude ani zdaleka jednoduché, neboť nepřátelské tanky se ve většině případů nacházejí na opačné straně ostrova či jsou alespoň zastíněny nějakou tou horou a vy se se svým vozítkem nemůžete ani o kousek pohnout. Jediné co můžete v podobné situaci dělat, je pálit po tancích rakety, jichž máte na výběr hned několik druhů. Před samotným odpalem je však nutné nejprve nastavit nejen směr, jakým bude střela směrovat, nýbrž také úhel, který hraje dost důležitou roli v délce letu. Při určování směru musíte brát v potaz také povětrnostní podmínky, jejichž stav můžete sledovat v levém horním rohu obrazovky. Vedle směru právě vanoucího větru je zde k nalezení také jeho rychlost, podle čehož musíte přizpůsobovat veškeré nastavení.

Aby se však hra po chvíli nestala zcela nudnou a uchovávala si jistou míru svěžesti, je vám zpočátku zpřístupněno pouze několik zbraní, jejichž řady však můžete rozšiřovat. Eliminací nepřátel, ničením lesů a jinou destruktivní činností budou na vaše konto naskakovat velice potřebné penízky, které následně po dokončení některé z misí utratíte v zabudovaném obchůdku za zcela nové vybavení, s nímž bude vaše činnost o poznání efektivnější a zábavnější. Zbraní se zde nachází vcelku slušné množství a každá z nich se pochopitelně liší nejen účinností a doletem, nýbrž také způsobem, s nímž jednotky likviduje a rozsévá zkázu.

Scorched 3DAbyste se ve hře patřičně zorientovali a v plné míře si mohli nezávisle na ostatních počítačem řízených hráčích dosytnosti vyzkoušet, je pro vás připravena krátká úvodní mise, kde je po povrchu ostrova roztroušeno velké množství nepřátel, kteří však na vaše útoky nijak nereagují a již vůbec vám je neoplácejí, což se v plnohodnotné kampani nestane. Mimo tuto misi je pro vás přichystána také celá kampaň, jíž si můžete vyzkoušet hned v několika různých obtížnostech, přičemž na tu nejlehčí bude protivníkům dělat problém vůbec se do vašeho drobného tanku trefit, tudíž je lepší zvolit některou z těžších variant.

Po stránce technického zpracování je hra oproti Scorched Earth 3D zase o krok napřed – povrch ostrova je hustě pokryt palmami a jinými rostlinami, nechybí pochopitelně ani působivé efekty doprovázející výbuchy jednotlivých zbraní. Díky všem těmto vylepšením však Scorched 3D znatelně nabyl na objemu, v porovnání s hrou, nad níž se Hynek Žalčík rozplýval před třemi lety. 20 MB je totiž pro uživatele připojené pouze přes modem vcelku dost – jestliže však disponujete kvalitnějším připojením, určitě se stažením dlouho neotálejte. Scorched 3D se vám odmění obrovskou porcí zábavy.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz