Scramble - vyhněte se všem raketám

  12:00aktualizováno  25. ledna 9:32
Malé herní prostředí a všudypřítomní nepřátelé. Zní to jako zlý sen? Tak právě takový absolvujete prostřednictvím pouti skrze hru Scramble. Nasedněte do svého vesmírného korábu, vyrážíme!
60

Scramble

Platforma: Freeware
Výrobce: PJ - peter crossley

Stáhnout

ScrambleZnáte Scramble? Tentokráte nemyslím asi čtyřicet let starý stejnojmenný film nýbrž počítačovou hru stejného názvu jako dnes recenzovaná, což o obsahu této hříčky hodně napovídá. Nebude se totiž jednat o nic jiného než plnohodnotný remake v modernějším grafickém přepracování. Ať jste tedy měli s původní hrou či některý přepracováním čest či nikoliv, každopádně tato chytlavá a zároveň jednoduchá akce za shlédnutí stojí.

Možná, že se vám po spuštění bude zdát, že se nejedná o nic jiného než klasickou bezduchou horizontální akci se stabilně se scrollujícím povrchem. Pod touto skořápkou se však skrývá daleko více. Vedle pohybu horizontálního je totiž stejně nezanedbatelný také ten vertikální, jež je pro vás otázkou života či smrti. Spíše než pro vás tedy pro vaši šikovnou, malou a energickou raketku, plnící ve Scramble roli hlavního hrdiny. Scramble

Narozdíl od klasických vesmírných akčních her, zde si ani v nejmenším nemůžete dovolit jen tak vyrazit vstříc druhému konci obrazovky bez rozmyslu. Herní plochu totiž omezují dvě tenké čáry, které se navíc různě klikatí, čímž vám občas pořádně ztěžují průchod. Taková srážka z některou z těchto dvou totiž znamená okamžitý konec a nutnost pokračovat od úplného začátku.

Stejný osud vás pak čeká rovněž v případě, že se střetnete s některým nepřátelským objektem. Těch je tu opravdu požehnaně a zpravidla jsou nalepení na horní nebo spodní hranici, přičemž jejich cesta vždy míří k té druhé čáře. Kdy se však tímto směrem vypraví, to nikdo neví. ScrambleJe však třeba tento fakt správně odhadnout, dojde-li ve vzduchu ke srážce, z konta vám bude automaticky vymazán jeden ze tří životů.

Naštěstí však nejste na takovou to situaci zcela nevybaveni a v zásobníku na váš pokyn čekají jak klasické projektily tak i výbušné bomby, jež můžete shazovat na nic netušící rakety dole. Vyžadovány ale budou přesné reflexy, vystřelíte-li totiž o hodně později, než vyletí raketa z jedné strany na druhou, může se snadno stát, že se s í srazíte dříve, než právě onen projektil. Technická stránka je pak jednoduchá, avšak přehledná a nic to neubírá na celkově přitažlivosti hry, při jejímž hraní si užijete spoustu legrace.Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz