Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Scrumpy Ninja and the case of the bad eggs - velikonoční

aktualizováno 
Velikonoce se blíží a tak vám trochu s předstihem předkládáme arkádu s Velikonoční tématikou, které překvapí nejen slušnou hratelností.
72

Scrumpy Ninja and the case of the bad eggs

Platforma: Freeware
Výrobce: climou.pikor.games

  • velikonoční tématika
  • měnící se prostředí
  • mal množství inovací

Stáhnout

Scrumpy Ninja

Scrumpy NinjaScrumpy Ninja and the case of the bad eggs je možná až zbytečně složitě zvolený název pro arkádovou hru, která vsází na docela jednoduché herní principy. Autor v praxi ukazuje, že někdy ani není důležitý za každou cenu originální nápad. V tomto případě totiž do sebe jen zapadlo několik dříve známých a osvědčených konceptů. No a výsledek rozhodně za zahrání stojí a možná i příjemně překvapí, jako tomu bylo v mém případě. Ostatně i tématika je poměrně aktuální, ačkoliv což byl s největší pravděpodobností záměr samotného tvůrce. Přináší nám totiž hru, kde hlavní roli sehraje drobný králíček, který navíc bude lovit vajíčka a to se tematicky poměrně hodí k blížícím se Velikonočním svátkům. Ostatně tomu odpovídá i příběh, který již méně originálně představuje situaci, kdy byly všechny velScrumpy Ninjaikonoční vajíčka ukradeny a následně odneseny raketou. Naštěstí se poměrně značná číst z nich při startu vysypala a zem a je již vaší povinností, abyste je posbírali a to co nejvíc jich půjde.

Po stránce hratelnosti jde o arkádu spojenou s explore plošinovkou. Na akci si zde totiž příliš neužijete a dominovat budou spíše pasáže, kdy budete volně pobíhat okolím a v klidu sbírat již zmiňovaná vajíčka. Terén je poměrně členitý a hodně dobře vymyšlený. Ostatně za design celého prostranství bych autorům udělila poměrně významné plusové body – částečně totiž vyhrávají souboj se stereotypem. Každou chvíli když to nečekáte dojde ke změně okolního prostředí a tak se místo na zelené trávě ocitnete obklopeni hlínou v podzemí nebo v ještě hlubším podzemí, kde se již nosí spíše pevné kameny. Těchto několik typů prostředí se bude průběžně prolínat a díky tomuto střídání vás hra tak brzy neomrzí.

Scrumpy NinjaZametání stereotypu částečně pomáhají i objevující se nepřátelé, se kterými ale nebudete nijak bojovat, jen jim zbaběle unikat. I to ale pro udržení hratelnosti stačí a tak se objeví hned několik typů nepřátel. Pravda, později se jim budete moct částečně postavit a to po dosažení 400 vajec, což vám dá 200 projektilů do zbraně. Někdy se ale nevyplatí spěchat a jak doporučuje sám autor, vyplatí se počkat do magického počtu 600 vajíček, což vám dá zbraň s neomezenými projektily. A tu oceníte zejména při souboji s finálním bossem. Vajíčka se vám budou také hodit jako vstupenka do nových herních prostorů. Ty bývají zahrazeny a otevírají se jen v případě, že počet vajíček na vašem kontě dosahuje počtu uvedeném na dveřích.

Grafika je poměrně slušná, hratelnost taktéž nadprůměrná a vajíčka jsou dodávána v několika různých typech. Nic tedy nebrání tomu hře udělit nadprůměrné hodnocení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

72 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz