Sectors of death – se samopalem na ramenou

  12:00aktualizováno  16. listopadu 7:27
Naprostou většinu freeware her tvoří arkády a akce, kterých jsou všechny servery s volně šiřitelnými hrami doslova plné. Proto jsem se rozhodl, že pro vás najdu něco, co tu ještě nebylo. A povedlo se mi to! Sectors of death je velice kvalitně zpracovaná střílečka s dobrým nápadem, bombastickou grafikou a skvělou hratelností. Nemáte na ni chuť?

Sector of Death

Platforma: Freeware
Výrobce: BEV team

Stáhnout

Sector of DeathFreeware herní scéna je doslova zaplněna malými kraťoučkými gameskami – akcemi a arkádami. Strategií, dungeonů a dobrých simulátorů je bohužel mnohem méně. Ale snad nejvíce trpí žánr akčních stříleček. Tu a tam bychom jich snad pár našli, ale kolik z nich je trojrozměrných? Jednu takovou se mi po dlouhém pátrání podařilo pro vás sehnat. Jmenuje se Sectors of death a je zaručeně nejlepší 3D freewarovou střílečkou, jakou jsem měl doposud šanci hrát. O tom, že si tento titul skutečně zaslouží pozornost, se jistě brzy budete moci sami přesvědčit.

Sectors of death vznikl z náhlého popudu začínající freewarové skupiny BEV team, kteří však mají značné zkušenosti, co se tvorby her týče, a i když je tahle hra jedním z jejich prvních produktů, musí se uznat, že se jim skutečně povedla. Určitě vás hned po spuštění zaujme velice dobře propracovaná grafika, která by se dala srovnávat s dnešními komerčními hrami a zaručeně se vám bude líbit úkol, který musíte splnit. Tentokrát si nezahrajete roli zápornou, jak to bývá u stříleček v poslední době skoro zvykem, ale budete postavou kladnou.

Sector of DeathV jedněch horách je v údolí položen vojenský tábor, který má tu málo osídlenou část země na starost. Kromě vysokých a ještě vyšších svahů toho v okolí moc neuvidíte. Tomu odpovídá i onen tábor, kterému vy velíte. V něm jsou všehovšudy tři noclehárny pro hlídky, skladiště a základna. U vjezdu je závora a tímto krajem nikdo nesmí bez vašeho povolení projet. Právě v tuto chvíli se ocitnete uprostřed toho znuděného tábora se samopalem v ruce a můžete si ho prohlédnout. Po chvilce zaslechnete zvuk blížícího se vozidla. Dostanete v rychlosti zprávu, že se tudy pokusí projet dodávka s nákladem drog a zbraní. A než se nadějete, na svazích se vynoří hejna banditů, kteří budou mít vaše údolí jako na dlani, a začnou ho zasypávat střelami. Onen tank násilně vnikne do tábora, přímo v jeho středu zastaví a začne okolí zasypávat střelivem. A vy musíte pochopitelně tyto bandity zničit. V tom vám pomáhá i vaše trénovaná posádka, ale té zas tolik není, takže jako vždy, musíte se o to postarat hlavně vy.

Takže si budete muset vytvořit co nejlepší strategii, hlavně si najít dobrý úkryt a být mimo dosah tanku, který by vás dokázal dost rychle zneškodnit. Ostatně na ten tank můžete zavolat ze základny posilu, která ho z helikoptéry odstřelí. Další pomoci se však ale už nedočkáte. Sector of DeathJinak k dispozici máte čtyři druhy zbraní, které měníte tlačítky 1-4. Granáty jsou nejúčinnější zbraní ve hře a ty si musíte šetřit až na samotný závěr, kdy se nepřítel bude snažit projet s dodávkou. Totiž poté, co vaše posádka padne, nepřítel dodávku pošle projet. Dále máte k dispozici samopal M4 s deseti zásobníky po pětadvaceti střelách. Skvělou zbraní na krátkou vzdálenost je revolver, a u něj máte zásobníků jen šest po dvanácti ranách. A kdyby vám munice došla, nezbude vám nic než ostře nabroušený nůž. Municí opravdu šetřete. Díky tomu, že na sobě máte přilbu a neprůstřelnou vestu se vaše odolnost zvýší, ale neznamená to, že budete nesmrtelný. Dávejte si tedy pozor na zdraví.

Ovládání hry je opět rutinní záležitostí, ale přece se o dost liší proti klasickým střílečkám. Pohyb provádíte šipkami, ale myší určujete směr. Levým tlačítkem střílíte, zaměřovač je samozřejmě automatický. Pomocí klávesy shift si můžete kleknout, abyste byli méně dosažitelným cílem. Jinak u hry není bohužel žádná hudba, ale jsou tu velice dobré zvuky, a ty jsou opravdu na úrovni. Hratelnost, jak sami jistě zjistíte, je fakticky téměř dokonalá a nechat si ujít tuto výjimečnou hru by byl, věřte nebo ne, doopravdy hřích.

Autor:

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na iDNES.cz