Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sektor XIV se odmlčel - co se odehrálo na Marsu?

  12:00aktualizováno  15. dubna 9:48
Chcete se stát českým vojákem, členem mezigalaktické profesionální armády? Nebojíte se vydat na Mars a zjistit příčiny, proč se náhle odmlčela tajná česká výzkumná laboratoř? Tak potom vzhůru do vesmíru!

Sektor XIV se odmlčel

Platforma: Freeware
Výrobce: Takto

Stáhnout

Sektor XIV se odmlčelNení tomu tak dlouho, co jsme v naší rubrice Magazín zveřejnili rozhovor se známým autorem českých freeware her Ladislavem Tomaštíkem alias Tatkem. Tatko se v něm mimo jiné zmiňoval o tom, že připravuje novou akční hru s námětem z oblasti sci-fi, jejíž název ještě nevymyslel, ale velmi ochotně dal k dispozici i pěkný obrázek z připravované hry. No a vidíte, uběhly dva měsíce a my vám už hru můžeme nabídnout ke stažení, protože Tatko slib dodržel, neumřel, jak se v rozhovoru obával a dodělal hru pro vaše potěšení.

Jedná se o 2D akční gamesku, jejíž příběh je vskutku fantastický a naprosto neotřelý, svým způsobem dokonce originální. Jeho děj se odehrává v roce 2350, kdy už má na Marsu Česká republika vybudovány vlastní „Tajné vývojové laboratoře pro výzkum vesmíru“, pod krycím názvem „Sektor XIV“. Na této stanici pracuje řada českých vědců, kteří odtud získávají novinky a změny z naší Galaxie a pravidelně každé dva měsíce zasílají své poznatky a nové objevy v radiovém hlášení pro mateřské centrum na Zemi. Sektor XIV se odmlčelStalo se však něco, s čím nikdo nepočítal, „Sektor XIV“ se z ničeho nic najednou odmlčel a už půl roku nedostala základna na Zemi žádné zprávy.

Na pozemské mateřské základně panuje silné znepokojení a napětí, šíří se domněnky a různé dohady a fámy, co se všechno mohlo stát, ale skutečnou pravdu nezná nikdo, na rádiové dotazy ze Země nikdo neodpovídá. Nezbývá tudíž nic jiného, než odhalit tuto záhadu přímo na místě samém, což znamená vyslat na Mars zkušeného kosmonauta a zároveň nebojácného, samozřejmě dobře vyzbrojeného a ke všemu odhodlaného bojovníka, který se nezalekne skutečně ničeho. Jistě jste se už dovtípili, že touto osobou budete právě vy, kteří jako vojáci a členové „Mezigalaktické profesionální armády“ budete pověřeni tímto nelehkým úkolem, máte přece pro jeho splnění ty nejlepší předpoklady.

Sektor XIV se odmlčelOcitnete se tedy na Marsu, už samotné prostředí nahání hrůzu a děs, červená obloha a podivná fauna vám na klidu rovněž nepřidá. Ještě se ani nestačíte rozkoukat a už vás napadají jakési neidentifikovatelné malé létající jedovaté příšerky, které vás zraňují. Máte k dispozici výkonný samopal, takže je posílejte ihned zpočátku do pekel. Po Marsu se budete pohybovat zleva doprava, jakmile ale narazíte na monstra, připomínající draka, je nutné vzít nohy na ramena a utíkat zpět. Teprve po vyprázdnění vašeho zásobníku nábojů se tento sám znovu dobije a tak se teprve můžete čelně postavit dračí příšeře. Tento úkon je nutné opakovat několikrát po sobě, neboť tyto potvory mají vskutku tuhý život.

Hra je skutečně velice lehce ovladatelná, vystačíte si pouze s kurzorovými klávesami pro pohyb a skoky,  mezerníkem pak pro střelbu, ale její obtížnost, alespoň podle mých zkušeností, je vysoká. Dole na liště máte zleva doprava ukazatel nábojů, uprostřed údaj o tom, v kterém levelu se právě nacházíte a vpravo množství vašeho zdraví. Sektor XIV se odmlčelProblém ale spočívá v tom, že náboje se automaticky doplňují, plné zdraví získáte až na začátku dalšího levelu, dostat se tam nebude však snadné. Po ukončení příslušného kola si hru také můžete uložit. Neprozradím vám na přání samotného autora, kolik má hra kol, prozradím vám jenom, že během hry zažijte spousty překvapení.

To největší na vás čeká na konci třetího kola. Nechejte se tedy překvapit. Nakonec to nejdůležitější, po grafické stránce je její úroveň vskutku na výši, skvělé je její ozvučení, zejména efekty střelby, výbuchů a řvaní monster. Ale toto nepovažuji u tohoto autora za nic mimořádného, je to pro něj samozřejmost.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz