Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sensitive - příjemná logická gameska

  12:00aktualizováno  12:24
Hledáte nějakou nadprůměrnou logickou hru, kde by bylo k postupu do dalších levelů potřeba pořádně potrápit šedou kůru mozkovou? Ovšem pozor, každý špatný krok může znamenat okamžitou smrt!
60

Sensitive

Platforma: Freeware
Výrobce: TDB Doftware

Stáhnout

Sensitive Je tomu již několik dní, kdy se na Plných Hrách objevila naposled nějaká pořádná logika, z čehož musí být jistě lidé, kteří holdují procvičování šedé kůry mozkové, dosti zklamáni. Aby na nás ani tito hráči zcela nezanevřeli, hodláme tuto takřka neodpustitelnou chybu okamžitě napravit a to tímto zajímavým dílkem, nazvaným krátce, leč výstižně Sensitive. Ačkoliv může hra z obrázků působit dosti amatérsky, není tomu ani zdaleka tak, neboť autoři již za sebou několik dílek mají. Jedním z posledně recenzovaných je kupříkladu Barbarian.

Absentující menu, jednoduchá úvodní obrazovka – to vše je jakousi zlou předzvěstí toho, že Sensitive nejspíše hrou roku nebude, to skutečně ani omylem. I přes to je však tato gameska příjemnou a oddychovou záležitostí.

Ujmete se ovládání drobného puntíku, který je dosti neosobní. Rozhodně kdyby se na jeho místě vyskytovalo nějaké zvíře či cokoliv jiného, s čím se dá lépe sžít, hodně by to Sensitive Sensitive pomohlo. Spolu s tímto „hrdinou“ se tedy vydáváte na dosti strastiplnou cestu, jejíž trasa je vám vlastně přesně předepsána, respektive si ji budete muset sami nalézt. Několik úvodních levelů slouží spíše k letmému seznámení s principy hry, tudíž prakticky logické myšlení ani nevyužijete. Ovšem pozor, s narůstajícím počtem dokončených úkolů roste také jejich obtížnost.

Ještě jsem vlastně ani neprozradila, oč poběží. Vaše putování je tolik nebezpečné zejména proto, že se budete po celou dobu pohybovat po oranžových a šedých krychličkách, jež jsou mnohdy dosti zrádné. Přesněji řečeno, nebezpečné jsou hlavně ty oranžové, neboť ty se několik sekund po vašem došlápnutí zřítí neznámo kam a nepřesunete-li se na některý vedlejší, spadnete spolu s ní. To vás pochopitelně připraví o jeden z několika životů, což je vskutku nemilé. Ve chvíli kdy vám nezůstane ani jediný, hra končí. Štěstí má však každý level své tajné heslo, jež je vám vždy na jeho začátku zobrazeno a doporučuji si jejSensitive někam poznamenat. Když to totiž neučiníte a budete chtít další den ve své rozehrané hře pokračovat nezbude vám nic jiného, než hru hrát opět od začátku. Postupem času se budou objevovat také nové prvky jako kostičky, na něž můžete našlápnout hned dvakrát za sebou či třeba šedá destička, na níž se můžete přesunout pouze z určitého směru, což musíte brát v potaz ve chvíli, kdy vymýšlíte svou strategii pro danou mapu.

Jak jsem již lehce nastínila v úvodu, technická stránka hry nebude tím hlavním, proč si tento titul hráči stáhnou. Ne že by byla vyloženě špatná, to ani omylem, ovšem je dosti jednoduchá, což se mnohým nemusí úplně zamlouvat. Ani zvuky na tom nejsou kdovíjak výtečně. Sečteno a podtrženo je Sensitive lehce nadprůměrným dílkem, který jistě všechny milovníky logického myšlení na pořádnou chvíli zabaví.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz