Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sentinella - nápaditá vesmírná střílečka

  12:00aktualizováno  1:20
Chcete si zahrát originální vesmírnou střílečku? Sentinella vám dává příležitost. Staňte se ochráncem lidí a zlikvidujte všechny alieny dříve, než ovládnou pozemšťany.
70

Sentinella

Platforma: Freeware
Výrobce: Saleo

Stáhnout

sentinella1

Originálních vesmírných akcí nevychází mnoho. Většinou usedáte do vesmírného korábu a sestřelujete kvanta nepřátel, kteří se na vás řítí ze všech světových stran. Sentinella se z této zaškatulkované formulky vymyká. Budete muset zapojit také hlavu, abyste dosáhli dobrých výsledků.

Ovládat budete futuristický kanón a stanete se ochráncem lidí. Na hrací ploše se potulují postavičky lidí. Když narazí do stěny hrací plochy, jednoduše se odrazí a putují dále. Někteří lidé jsou však maskovaní alieni. Postavičky okolo sebe mají modrou záři. Jakmile se alien přiblíží k normálnímu člověku, začnou obě záře svítit červeně. Jestliže se takto setkají dva lidé nebo dva alieni, nic se nestane a budou neustále svítit modře. Vaším úkolem je zlikvidovat všechny alieny v levelu. Nejprve je tedy budete muset najít. Jakmile si budete jisti, který z panáků je alien, stačí zamířit a aliena sestřelit. O počtu zbývajících alienů jste informování v levém horním rohu. Pakliže však sentinella2aliena o kousek minite, probere se a začne rychle požírat všechny lidi na hrací ploše. V tuto chvíli musíte jednat a co nejrychleji probuzeného aliena zlikvidovat. Jestliže vám alieni požerou všechny lidi, prohráváte. Občas také přiletí na hrací plochu ufo a bude se vám snažit nějakého člobrdu odvézt (pravděpodobně na pokusy). Nemějte slitování a létající talíř sestřelte. Příliš ale se zabíjením nelelkujte, běží vám časový limit.

Grafika je jednoduchá, ale i přesto povedená. Váš kanón obsadil královskou pozici uprostřed hracího pole, takže máte velký přehled. Lidé na obrazovce jsou bez problémů viditelní a změny jejich záře ihned rozpoznatelné. Také ufo, které vám krade lidi, se dá nazvat graficky zdařilou prací. Hratelnost je velmi dobrá. Největší problémy vám bude činit zaměřování. Alespoň zpočátku. Zvyknout si na ovládání hry pouze jedním tlačítkem je krapek složitější, ale po chvilce by vám nemělo činit většísentinella3 problémy. Také nastavení různých obtížností je pozitivní. Strategií při hraní můžete využívat více, nejdůležitější však bude rychlost a přesná muška. Můžete střílet na náhodu a doufat, že strefíte aliena, a nebo dát přednost postupné analýze a až poté střelbě. Při nejtěžší obtížnosti je velmi vhodná druhá strategie. Plynulost hraní je jinak bezproblémová a chyby žádné.

Sentinella je velmi podařeným kouskem. Svým dobrým nápadem a kvalitním zpracováním přináší svěží vítr do vesmírných stříleček, což jistě hráči ocení. Proto neváhejte a vydejte se likvidovat alieny a zachraňovat pozemšťany.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Témata: UFO

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz