Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Seventh Heaven - drogovým dealerem!

  12:00aktualizováno  15. srpna 2004 1:03
Vyhlášeným drogovým dealerem nebo alespoň místním překupníkem, se člověk obvykle nestane ze dne na den. Cesta za vytouženým cílem je obvykle lemována nesčetnými pokusy prorazit a udělat takříkajíc „nákup roku,“ což se ovšem podaří jen málokomu. Mně se to třeba povedlo a sedmimístné cifry na bankovním účtu jsou toho důkazem.
60

Seventh Heaven - drogovým dealerem!

Platforma: Freeware

Stáhnout

„Vydělal jsem těžký love na problémech feťáků. Všichni ti zhulení a zfetovaní tady v okolí žijou jen díky mýmu zboží. Ale řeknu Vám, šel bych do toho znova, tohle svinstvo pěkně sype!“

Seventh Heaven Co vám budu povídat, tahle hra je především o nákupu a následném prodeji nejrůznějších drog a omamných látek. Naštěstí jde jen o pouhou simulaci, takže jakákoliv podobnost z reálným životem nejspíše nepřichází v úvahu. Prostě jen klikáte myší, nakupujete drogy a opět klikáte myší a drogy prodáváte. Vítězem je samozřejmě ten, komu se podaří naklikat, ehm vydělat, nejvíce peněz.

Ještě před tím než Vás hra pustí k samotnému jádru věci, budete vyzváni k vložení jména nebo přezdívky. To pro případ, že byste si vedli opravdu dobře a měli tak naději na zapsání do tabulky nejlepších. Ihned poté jste již ale vrženi do hry vstříc neohroženým kšeftům se „zakázaným zbožím“.

První, co bezpochyby zaujme Váš pohled, bude seznam snad všech známých druhů nežádoucích látek. Ten zde však není ani tak z důvodů nějaké z mnoha kampaní s cílem upozornit na problémy mladých, ale především proto, aby Vám nechal vydělat. Hned vedle jména drogy je totiž uvedena cena, za kterou je dané zboží k mání. Je tedy jen na Vás, zda vypůjčených 5000 Kč investujete do heroinu, hašiše nebo jiné z celkem asi deseti přítomných drog. Prvním cílem tedy bude některý z výrobků „studené kuchyně“ zakoupit, abyste jej mohly o pár hodin později v jiném městě SR alespoň za dvojnásobnou cenu prodat.

K cestování mezi městy Vám skvěle poslouží automobil, který také slouží k převážení drog. Každý z dvanácti vozů ve hře (zakoupit jej můžete v místním autobazaru) má jinou nosnost a převezete s ním různý počet drog. Jako nejlepší se mi jevila taktika vydělat co nejrychleji půl milionu a za ten následně koupit Hummer Wagon. Ten totiž dokáže převést 500 kousků drogy, což je zároveň největší povolené množství ve hře. Druhá hodnota, která je pro automobil velice důležitá, je maximální počet pasažérů. Možná si říkáte k čemu se to hodí, ale nebojte, já Vám to hned vysvětlím.

Seventh Heaven Nejenom prodejem drog je totiž obvykle překupník živ, ale jak nás každý den ujišťuje největší z českých komerčních televizí, k drogám patří prostituce. I proto autoři této hry nelenili a přidali prodeji drog také obchodování s „lehkými“ ženami. Na prodeji šesti spolupasažérek můžete trhnout pěkný prachy, takže určitě nezapomeňte, že tato možnost zde je.

Hned vedle autobazaru se nachází prodejna zbraní, kde můžete po pár vydělaných tisícovkách, vyměnit svoji obyčejnou pistoli za profesionální UZI (určitě pamatujete na Wormsíky, kde patřila UZIna mezi jednu z nejpopulárnějších zbraní vůbec). Hned poté z Vás okolí dostane větší strach a přepadávání budete o poznání méně. No a když už si na Vás přeci jen někdo troufne, Vaše zbraň ho přesvědčí o tom, že udělal chybu.

Čas od času se omylem zapletete do policejní akce, při které můžete být zraněni. To je však jeden z těch nejmenších problémů, neboť v nemocnici jdou po vůni peněz. A těch, dozajista, máte plný hrnec.

Seventh Heaven Pakliže jste četli dosavadní řádky pozorně, určitě si pamatujete, že jsem na začátku zmiňoval něco o vypůjčených penězích. Ano, počáteční kapitál ve výši 5000 Kč musíte vrátit a čím dříve to uděláte, tím lépe, neboť úroky stoupají neúměrně rychle. Později dokonce můžete peníze uložit do banky a tím se pojistit proti možným přepadením.

„Vše fungovalo bez problémů celý měsíce, ale teď, když se ve městě objevil Libor, kšefty váznou. Na jeho ceny fakt nemám, takže se asi budu muset poohlídnout po nějakých nových kšeftech. Ale co, nějaký ty prachy jsem trhnul a ke spokojenosti mi schází opravdu málo.“

A co Vy, nechcete si také vyzkoušet život nefalšovaného obchodníka z omamnými látkami? Nic těžkého na tom není. Alespoň ne v této hře :-)

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 153 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Najít zatoulaného psa v Down Under je tvrdý oříšek

Down Under

Váš věrný čtyřnohý přítel Ritchie se zaběhl a vaším úkolem je ho najít. Problém ale je, že kanalizace, kam zmizel, je...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Black Morph se můžete stát čímkoliv, čím chcete

Black Morph

Temná pohádková Black Morph je sice kratičká, ale o to originálnější adventura. Jako mág se schopností transformace se...

Chystáte se na hory?
Chystáte se na hory?

Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.

Najdete na iDNES.cz