Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Shadow of a Soldier – obtížná vojenská mise

  12:00aktualizováno  8:36
Shadow of a Soldier nabízí slušnou akci, která dokáže zaujmout poměrně dlouhou hrací dobou. Bohužel ji na hodnocení poměrně rapidně ubírá ne příliš zdařile zpracované ovládání. I na tento neduh se dá však zvyknout.
60

Shadow of a Soldier

Platforma: Freeware
Výrobce: Canerak

Stáhnout

shadowofasoldier1Shadow of a Soldier představuje dalšího zástupce akční střílečky. Má poměrně zajímavé zpracování a bezpochyby dokáže zaujmout svou délkou. Také vás však hned na začátku musím upozornit, že se nejedná o hru vůbec jednoduchou.

Ve hře ovládáte vojáka, se kterým máte za úkol projít hned sedm těžkých levelů. Samozřejmě že ve vašem postupu v před vám brání po zuby ozbrojení vojáci nepřátelské strany, se kterými se musíte vypořádat. K jejich likvidaci můžete využít tří rozdílných typů zbraní. Vojáci jsou největší hrozbou, ale pozor si musíte také dávat na nastražené miny. Ty jsou sice výborně vidět, ale občas do nich při manévrování před kulkami narazíte a rapidně se to projeví na vašich životech. Ty ostatně vidíte na přehledné dolní liště, kde máte také stav zásobníku, počet srdíček nebo dosažené skóre. Skóre se vám načítá za každého zabitého vojákashadowofasoldier2. Při procházení levelem můžete také občas narazit na náboje do zbraní nebo na lékárničku. Obě dvě věci jsou však velmi vzácné a například lékárnička vám při sebrání doplní jen poměrně malé množství zdraví. Také s náboji bych doporučil šetřit, neboť jich mít příliš nebudete.

Grafické zpracování je poměrně pěkné. Hra je plná různých objektů za které se můžete schovávat a krýt se tak před nepřátelskou střelbou. Ať už se jedná o stromy, budovy, rozbořené zdi, vozíky nebo třeba také rakve s kostrami. Vaše cesta je vytyčena lesem a nemůžete tedy libovolně odbočit a dát se svou vlastní cestou. Grafika je tedy vcelku vydařená, nicméně kámen úrazu spočívá v ovládání. Vojáka řídíte kurzorovými klávesami, v čemž by nebyl až zas tak velký problém, pokud by se však váš válečný hrdina poměrně často nezasekával. Již výše zmiňované objektu vás totiž dokáží při nshadowofasoldier3eopatrném manévrování uvěznit a nepřítel pak do vás může vystřílet pár svěžích free hitů. Svěžích pro něj, pro vás bude tento fakt velmi nepříjemný. S postupem času jsem si dával na tento neduh Shadow of a Soldier pozor, ale v některých vypjatých chvílích se mi voják stejně někde zasekl a s chutí jsem pak uštědřil klávesnici pár úderů pěstí. Také fakt, že střílet můžete pouze pokud stojíte, mi k srdci nijak nepřirostl. Ozvučení ve hře je, ale raději bych jej příliš nerozebíral.

Podle posledních vět to vypadá, že se ani nevyplatí Shadow of a Soldier stahovat, ale není tomu tak. Pokud máte rádi akční hry s pěknou grafikou a dokážete se vypořádat s poněkud slabším ovládání, určitě Shadow of a Soldier vyzkoušejte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz