Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Shaolin Soldier - krátké dobrodružství

  12:00aktualizováno  31. srpna 8:00
Dnes pro vás přinášíme recenzi na hru, která obsahuje pár zajímavých nápadu, jednu v arkádách revoluční vlastnost a celkově jde o docela vydařenou „pařbičku“. Není sice moc dlouhá, ale je to akorát ta hra na polední přestávku. Nač tedy váháte, zkuste to a uvidíte sami, bavit se určitě budete.

Shaolin Soldier - krátké dobrodružství

Platforma: Freeware
Výrobce: Carl Warwick

Stáhnout

Shaolin Soldier - opět povedený remakePo spuštění hry se Vám rozvine nabídka, ve které máte na výběr mezi vypnutím hry, možnost kouknout se, který team hru stvořil a konečně start hry. Jak vidíte, menu hry je opravdu ubohé. Hra samotná je 2D, díváte se na ní ze strany, jako na každou typickou arkádu. Grafika je docela dost roztomilá, textury jsou vykradené snad ze všech starších osvědčených arkád. Všechno je to ale zasazeno velmi ladně, takže vám, pokud nejste znalec starších her, ani nepřijde, že grafika hry se skládá z her několika. Nevadí, celek je docela obstojný.

Hlavní postavička je ale podle mého názoru dělaná autory a je rozhodně podařená. To se dá naštěstí říci i ostatních animovaných postavičkách. Jako největší zajímavost této hry bych zvolil časové střídání noci a dne. Ano, už jsem to několikrát recenzoval a přišlo mi to naprosto normální, ale u arkády jsem nikdy nic takového nezpozoroval. Škoda ale je, že tmavne pouze pozadí, aby byl efekt dokonalý, měly by tmavnout i postavičky a zem samotná. To už ale vybočuji..

Shaolin Soldier - opět povedený remakeJak jsem tedy zmínil, grafika je obstojná. Nyní se podíváme na cíl hry a hratelnost. Ve hře jde o to, že musíte s vaším hrdinou projít pár úrovní. V každé misi na vás čeká pár nepřátel, jsou tu různě rozestavěné překážky a na některých misích se povalují mince, diamanty, lahvičky a jiné věcičky, které váš hrdina Kleptoman velice rád sbírá. Za tyto předměty dostáváte body. Jak jsem již tedy naznačil, jde o to projít všechny mise s co největším počtem bodů. Body také dostáváte za zabití nepřítele. Nepřátel je pár druhů (bojovník, had, pták, gorila atp..) a zabijete ho jedině tak, že na něj ze shora skočíte. Jiná možnost není, protože váš hrdina, mimochodem velký starý karatista, odmítá udělat jakékoli jiné pohyby krom chození a skoku ;-) Body se vám zobrazují na liště, kterou máte pořád na očích, je totiž „přibitá“ dole na obrazovce. Je tam také počet vašich životů a počet srdíček. Srdíčka – to je vlastně energie, kterou máte na jeden život. Než vás tedy třeba gorila ušlape, budou vám ubývat srdíčka, a pak teprve umřete – odebere vám to život. Životy máte tři a energie také, takže se moc nebojte, že byste museli mockrát hru opakovat. Po té, co hru dohrajete, se váš bodový výsledek prostě ztratí, což je škoda. Kdyby se ukládal i s jménem například do nějaké síně slávy, určitě by to nebylo na škodu a hru bych si zahrál vícekrát. I když, pravda je, že si můžete body zapisovat někam na papír. I tak se dá s kamarády soutěžit o to, kdo bude mít bodů více.

Shaolin Soldier - opět povedený remakeJako vždy, ke konci hodnotím zvukovou stránku hry. Hudba ve hře je, ale není to žádný med. Jestli se jim grafika podařila slepit, tak tedy hudba určitě ne. Moc to drásá nervy. Jediná dobrá skladba za celou hru zní někde mezi posledními úrovněmi. Zvuky tu jsou, pravda, sice pouze při sebrání nějakého bodového předmětu, ale co. Je ale pravda, že když budete mít pořád vypnuté reproduktory, určitě tím nic nezkazíte. Nemusíte se bát, že byste se o něco ochudili.

Ták, a jdeme na verdikt. Dohrání této hry není delší než napsání tohoto článku. To není moc dobré znamení, jelikož jsem ho psal v rekordním uzávěrkovém čase. Pravda, jsem sice pod vlivem všech těch tablet (mám horečku - "Jen aby :-)" - pozn. Dvaid ), ale myslím, že hra by se měla hrát déle ;-). Jediné, co hru zachraňuje je to, že je na body, takže jí můžete hrát s kamarády, na „kdo udělá víc“. Pokud máte chuť, stáhněte si jí. Nezabírá zas tolik, a špatná určitě není.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz