Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sharko - tvrdý boj po mořskou hladinou

  12:00aktualizováno  11. února 6:53
Pokud si chcete vyzkoušet, jaký je život dravce v oceánu, Sharko vám dává příležitost. Budete muset útočit na menší ryby a vyhýbat se těm větším, abyste se nakonec staly jedinými a neohroženými pány všech vod.
80

Sharko

Platforma: Freeware
Výrobce: SleazySoft

Stáhnout

sharkoJestliže očekáváte nový originální herní námět, pak budete zklamáni. Sharko představuje pouhopouhou kopii již mnohokrát vydané požírací hry. Na druhou stranu můžu už na začátku recenze prozradit, že se jedná o jedno z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, zpracování, které jsem měl kdy možnost hrát.

Před samotným startem hry si vyberete jednu ze čtyř možných dravých ryb a následně začíná boj o přežití. Ve vodě okolo vás plave spousta velkých i menších ryb a vaším úkolem je požírat ty menší. Pokud zkusíte zaútočit na nějaký větší exemplář, než jste vy sami, skončíte na úplném konci potravního řetězce. Zpočátku máte situaci usnadněnou, neboť máte ryby označeny buď zeleným trojúhelníkem, který signalizuje, že můžete dotyčnou rybu bez obav sharko2sežrat, nebo červeným zákazem, který vám radí, že s touto rybou byste si prozatím dostaveníčko dávat neměli. S narůstajícím skóre však tato výhoda zmizí a budete se muset rozhodovat pouze dle vašeho úsudku. Požíráním menších ryb se zvětšujete a máte tak možnosti požírat větší a větší kousky. Při hraní se můžete setkat s jakýmsi naboostováním, kdy se z vás na krátký okamžik stane zabiják a můžete požírat všechno živé, pokud sežerete medúzu, objeví se na rybách ony zelené trojúhelníky nebo červené upozornění. V levém dolním rohu vidíte své aktuální skóre, které, pokud máte připojení k internetu, můžete porovnávat s ostatními hráči. Stejně tak si můžete stáhnou update.

Grafická stránka Sharko je výtečná. 2D prostředí přímo žije podmořským životem, ryby jsou vymodelovány bez chyb a bez problémů od sebe odlišíte ony čtyři různé dravé typy. sharko3 Pestrá barevnost celému hraní dodává příjemnou atmosféru a plynulé hraní bez komplikací je již pouze třešničkou na dortu. Hratelnost je také velmi dobrá. Sice se nejedná o žádný originální nápad, nicméně provedení je znamenité. Ovládání vašeho dravce je snadné a pokud by snad někomu nevyhovovalo, může si ho v setupu snadno předefininovat. Drobnosti v podobě medúzy, hejna drobných rybek nebo naboostování vašeho dravce celé hraní zpříjemňují a oživují. Zvuky oceánu jsou taktéž skvělé. Sice chybí hudební doprovod, ale nijak mi to při hraní nevadilo.

Sharko je sice neoriginální, nicméně výborně zpracovaná a co do hratelnosti velmi kvalitní hra. Pokud budete trpěliví a necháte narůst vašeho dravce do dostatečné velikosti, pak už se můžete jen kochat svojí nepřemožitelností.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz