Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sheep - ovčí Solitaire

aktualizováno 
Máte rádi Solitaire a obecně jednoduché hry, které zabaví a nevyžadují příliš dlouho výuku? Pak by vás mohla zaujmout i ovčí varianta nazvaná jednoduše Sheep. Vyzkoušejte ji!
70

Sheep

Platforma: Freeware
Výrobce: Shen Games

  • roztomilá kreslená grafika
  • jednoduché a zábavné

Stáhnout
SheepAutoři si svůj projekt Sheep sami přirovnávají ke klasice jménem Solitaire. I když bych to možná považovala za přirovnání trochu přehnané a ne tak docela přesné, několik rysů projekty společných přeci jenom mají. Minimálně také Sheep si klade za cíl být jednoduchou hrou, která vás bude bavit po delší dobu a přesto jedna jediná hra nezabere déle než několik málo minut či spíše desítek sekund.

Když projekt přirovnáváme k Solitaire je pochopitelné, že se zde nějakým způsobem musí objevit karty a také že ano. K těm klasickým mají ale hodně daleko. Vesměs se zde objevují dvě základní sady, jedny s ovečkami a jedny s ohradou. Myslím že si každý dokáže tak nějak domyslet, že s těmito dvěma „surovinami“ půjde dělat jen jediné a sice stavět ohrady kSheepolem oveček. To vše je prováděno naprosto automaticky a jediné, co od vás bude požadováno je výběr jedné karty obou druhů a o zbytek se postará hra samotná.

Aby tohle správně fungovalo, musí být dopředu jasná a přesně daná pravidla. A také že ano, k jejich pochopení stačí úplně mozek průměrně cvičení opice. Aby ohrada kolem ovce fungovala a vy jste si opravdu připsali slibovaný počet bodů, bude nutné vybrat k sobě ovci a ohradu tak, aby se čísla na nich nejlépe shodovala, v ještě tolerovaném případě může být ohrada vyšší hodnoty než ovečka. Lidově řečeno pro uzavření oveček potřebujete tolik ohrad kolik jich je nebo případně více.

SheepV tomto směru vás ale omezují ještě další věci a sice že na obrazovce máte vždy jen tři karty obou druhů. A nejednou se vám během hry stane, že všechny hodnoty ohrad jsou nižší než nejnižší hodnota oveček. V tom případě je hold nutné jeden tah obětovat. Aby se podobné věci nestávaly, budete si muset zvolit správnou strategii. O úspěšnosti hry totiž hovoří konečné skóre, jež porovnáváte až po vyčerpání karet z balíčku. Tyto balíčky jsou taktéž viditelné a tak sami rozeznáte, jak blízko konci vůbec jste.

Sheep se autorům povedla. Grafika je pěkně barevná a kreslená, ovečky vypadají roztomile a hratelnost je taktéž na výši. Nesmíte od ní čekat zázraky, zabaví ale i při opětovném hraní a hlavně nesežere příliš mnoho času.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz