Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sheep - ovčí Solitaire

aktualizováno 
Máte rádi Solitaire a obecně jednoduché hry, které zabaví a nevyžadují příliš dlouho výuku? Pak by vás mohla zaujmout i ovčí varianta nazvaná jednoduše Sheep. Vyzkoušejte ji!
70

Sheep

Platforma: Freeware
Výrobce: Shen Games

  • roztomilá kreslená grafika
  • jednoduché a zábavné

Stáhnout
SheepAutoři si svůj projekt Sheep sami přirovnávají ke klasice jménem Solitaire. I když bych to možná považovala za přirovnání trochu přehnané a ne tak docela přesné, několik rysů projekty společných přeci jenom mají. Minimálně také Sheep si klade za cíl být jednoduchou hrou, která vás bude bavit po delší dobu a přesto jedna jediná hra nezabere déle než několik málo minut či spíše desítek sekund.

Když projekt přirovnáváme k Solitaire je pochopitelné, že se zde nějakým způsobem musí objevit karty a také že ano. K těm klasickým mají ale hodně daleko. Vesměs se zde objevují dvě základní sady, jedny s ovečkami a jedny s ohradou. Myslím že si každý dokáže tak nějak domyslet, že s těmito dvěma „surovinami“ půjde dělat jen jediné a sice stavět ohrady kSheepolem oveček. To vše je prováděno naprosto automaticky a jediné, co od vás bude požadováno je výběr jedné karty obou druhů a o zbytek se postará hra samotná.

Aby tohle správně fungovalo, musí být dopředu jasná a přesně daná pravidla. A také že ano, k jejich pochopení stačí úplně mozek průměrně cvičení opice. Aby ohrada kolem ovce fungovala a vy jste si opravdu připsali slibovaný počet bodů, bude nutné vybrat k sobě ovci a ohradu tak, aby se čísla na nich nejlépe shodovala, v ještě tolerovaném případě může být ohrada vyšší hodnoty než ovečka. Lidově řečeno pro uzavření oveček potřebujete tolik ohrad kolik jich je nebo případně více.

SheepV tomto směru vás ale omezují ještě další věci a sice že na obrazovce máte vždy jen tři karty obou druhů. A nejednou se vám během hry stane, že všechny hodnoty ohrad jsou nižší než nejnižší hodnota oveček. V tom případě je hold nutné jeden tah obětovat. Aby se podobné věci nestávaly, budete si muset zvolit správnou strategii. O úspěšnosti hry totiž hovoří konečné skóre, jež porovnáváte až po vyčerpání karet z balíčku. Tyto balíčky jsou taktéž viditelné a tak sami rozeznáte, jak blízko konci vůbec jste.

Sheep se autorům povedla. Grafika je pěkně barevná a kreslená, ovečky vypadají roztomile a hratelnost je taktéž na výši. Nesmíte od ní čekat zázraky, zabaví ale i při opětovném hraní a hlavně nesežere příliš mnoho času.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz