Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Shmoo Winter Adventure - za vánoční pochoutkou

  12:00aktualizováno  8:42
Drobný modrý panáček s jasně červenou čepičkou na hlůavě vyráží vstříc dalším dobrodružstvím, které mimo jiné znamenají překonat rovných 50 levelů, v nichž se nachází roztroušené všechny jeho masité dobroty.
60

Shmoo Winter Adventure

Platforma: Freeware
Výrobce: not_patrick

Stáhnout

Shmoo winterS tak trochu podivně vánočním námětem přichází další z příspěvků, které se poperou o rekordní ceny v soutěži se serverem Yoyogames. Není se tedy co divit, že autoři přichází s tak trochu zajímavými experimenty, alespoň co se základní myšlenky týče. U Shmoo Winter Adventure to znamená postavu říkající si Shmoo, které před Vánoci někdo odnesl všechnu slaninu a jediná cesta, jak získat zásoby zpět, vede přes celkově padesát levelů plus jeden testovací navrch.

Společně s levely je třeba uvést jednShmoo winteru příjemnou věc – a sice že prvních 45 je vám odemčených od samotného začátku a to je jedině dobře. Vzhledem k jejich občas poměrně vysoké obtížnosti nepochybně oceníte, když budete moct s jedním levelem dočasně seknout a pustit se do jiného (i když pro dohrání a otevření zbytku budete muset nakonec zvládnout vyřešit i onen zapeklitý). Jinak ale projekt po hratelnostní stránce nenabízí nic nového a minimálně ze tří čtvrtin jde o klasickou arkádu, jejíž hlavní esencí je skákání. Na to bude přichystán speciální členitý terén s pozvolna se měnícími základními prvky, díky čemuž zamezíte alespoň dočasně stereotypu. Ten ale stejně nakonec přijde, levely jsou totiž lehce nepřehledné a postupně se stávají i notně nezajímavými. Opakují se totiž stále stejné problémy, i když je level zdánlivě místo sněhových kostek poskládán z maShmoo winterlých dřevěných krabiček, opět budete muset skákat, zdolávat mezery mezi jednotlivými plošinkami sbírat dárečky a vést svou cestu až ke konečnému cíli, jíž je právě ona masitá odměna, původně od hlavního hrdiny ukradená. Navíc aby toho nebylo málo, budete se muset několikrát vracet i při hraní jednoho jediného levelu. Dalším herním prvkem jsou totiž přepínače, které vám buď postaví most z kostiček, nebo jej naopak nechají zmizet. Oba případy se vám budou hodit v různé chvíli a tak se při řešení mise budete muset vracet zpátky ke switchům, znovu je zapínat a vypínat, což velice rychle omrzí.

S neatraktivním designem levelů souvisí samozřejmě i vizuální stránka. Asi nejvíc mi pak na Shmoo Winter Adventure vadilo, že pokud se dostanete do vyšších míst, budete svědky černého předělu, tedy konci mapy. Ne že by si autoři dali práci a i tuto část vybarvili na bílo, stejně jako je zbytek pozadí – škoda. I když se tedy Shmoo Winter Adventure na vítězných stupíncích nejspíše neobjeví, na chvilkové odreagování vám stačit bude a pro stažení mluví i poměrně malé velikost.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

15 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz