Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Shocker: The electrifying super hero - tvoříme elektrickou síť

aktualizováno 
Panáček vytvořený z elektriky je to jediné co ještě dokáže obnovit zdroj elektrické energie, který je jedinou zásobou pro jednu planetu a jeho výpadek je pochopitelně velkou katastrofou.
71

Shocker: The electrifying super hero

Platforma: Freeware
Výrobce: Alexitron

  • originální elektrická zápletka
  • level editor
  • jednodušší grafika

Stáhnout
ShockerNa Zemi se strhla další katastrofa a ta se jak jinak stala motivem pro tuto zajímavou herní záležitost. Logická hra dostala název Shocker: The electrifying super hero primárně proto, že se za jednoho takového Shockera právě postavíte. Nevypadá jinak, než ostatní herní hrdinové a na první pohled na něm možná ani nenajdete nic zvláštního. Jeho kouzlo ale tkví v tom co svede ne v tom, že se jedná o jednoduchého žlutého panáčka.

Nejprve si udělejme takovou malou exkurzi do toho, co se vlastně semlelo tentokrát. Hlavní problém způsobila věc zvaná Mother Wire, což je v překladu jakýsi mateřský zdroj energie, který je zodpovědný za její dodej do všech dceřiných sítí. Celou situaci klasicky může zachránit jen jediný a tím jste vy – Shocker, postavička vytvořená Shockerpouze z čisté elektřiny je tím pravým, kdo může opět propojit elektrickou síť a obnovit dodávky proudu do celého světa.

Úkol to ale nebude vůbec snadný a autoři si připravili celkově 15 logických rébusů a pokud vám to snad bude málo, pořád si můžete vytvořit vlastní díky přiloženému editoru s velmi jednoduchý ovládáním. To je ale až dodatečná možnost, nejprve vás dostatečně potrápí právě ona kampaň. V každém levelu máte za úkol co nejdříve čili co nejkratší cestou dorazit do svítivého exitu, což znamená, že jste tuto cestu úspěšně zapojili a můžete pokračovat dále. Každý level nemusí mít zaručeně pouze jednu správnou cestu o čemž slouží i výzva k překonání hodnot nastavených samotnými tvůrci.

ShockerDůležité je, že v prostoru se můžete pohybovat jen odrážením a narážením do malých boxíků. Ty jsou rozmístěny po obrazovce a i když to vypadá jako rozmístění chaotické, ve skutečnosti má jistá pravidla. Jinak by se vám stěží dařilo najít cestu tak, aby to fungovalo. Na boxících můžete střídat směry a v případě, že stisknete kurzor doprava, Shocker vyletí a po cestě nepotká žádnou zarážku v podobě zdi, vyletí z obrazovky, což je jasný podnět k restartu levelu. Postupně se objevují také speciální doplňkové objekty se zvláštními vlastnostmi, což zase trochu oživuje hratelnost, během které se mimochodem nudit rozhodně nebudete.

Jestliže vás neodradí trochu jednodušší grafická stránka s jednobarevným černým pozadím, jistě se vám Shocker zalíbí a to obzvláště pokud se nebráníte logickým hrám.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz