Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Shoot First - vystřel nebo umři

aktualizováno 
Každou minutu budete v podzemních kobkách bojovat o holý život. Protivníky vám budou různé smyšlené kreatury s propracovanými zbraněmi.
70

Shoot First

Platforma: Freeware
Výrobce: Technopants

  • náhodně generované mise
  • různé grafické zpracování misí
  • slabší grafika

Stáhnout

Shoot First

Shoot FirstAbych byla upřímná, při spouštění Shoot First jsem si myslela, že hru po pár sekundách zahodím a na recenzi ani nedojde. Pod grafickým kabátkem působícím jako z minulého desetiletí se ale skrývá ohromně zábavná akční hra, která do puntíku kopíruje samotný název aplikace - Shoot First. Pokud nevystřelíte jako první, je dost možné, že na to dříve či později doplatíte. Životy se zde rozhodně neplýtvá.

Shoot First je vlastně takové temné a tajemné 2D bludiště. Co je na něm ještě zajímavější je fakt, že se vlastně tak nějak náhodně generuje. Vzhledem k tomu, že budete první level opakovat opravdu HODNĚKRÁT, je třeba vyzdvihnout, že pokaždé budete začínat v jiném prostředí. Pozadí a grafické zpracování je tedy pokaždé stejné a to samé lze říct vlastně i o nepřátelích. Jediné co se mění je rozestavení místností a uliček, tedy kompletně celé bludiště - rozhodně se tedyShoot First nedá říct, že podruhé to budete mít jednodušší.

Kromě bloudění budete primárně střílet a to všude kolem sebe. K dispozici máte do začátku velmi jednoduchou střelnou zbraň, která s pomalou kadencí vypouští ohnivé střely. Bude možné ji vylepšit a to po nalezení odpovídajícího upgradu. Ty většinou bývají schovány v obřích dřevěných bednách a dostanete se k nim po roszstřelení, kdy je již možné použít klávesu Y, která předmět zvedne a přidá do inventáře. Kromě zbraní jsou to i brnění, jež vám pro změnu přidávají odolnost vůči nepřátelským projektilům.

Protivníci se zpravidla objevují v prostorech větších rozměrů a ve větších skupinách. Pohybují se vesměs náhodně, jsou ale schopni vám jít i lehce po krku pokud se objevíte v blízkosti. Je tedy zpravidla lepší zůstat schovaný v některé z bčních uliček a v klidu je odtamtud vystřílet - i když to není samozřejmě realizovatelné vždy. Mezi živými nepřáteli se objevují pochodující s třílející blíže neidentifikovatelné postavy, stejně jako třeba zelená potvora s obřím chapadlem, které docháže procházet i stěnou a dojde si tak pro vás i pokud si Shoot Firstmyslíte že jste v bezpečí. Po jejich zabití se ale dočkáte kýženého ocenení, vzhledem k tomu, že z nich vypadávají zlaťáky a drahokamy. Úplně jinou skupinou jsou předměty neživého charakteru. těmi jsou jak bodáky objevující se v zemi (občas dokonce až poté, co na kousek země stoupnete) a pak také balvany, které se zčista jasna objeví a začnou se valit přímo proti vám. Naštěstí se roztříští u první stěny, stačí jim tedy jít z cesty.

Grafická stránka je asi nejslabší částí a z obrázků zde v recenzi působí ještě horším dojmem dojmem. Na mně měly podobný efekt, ale při hraní jsem nabyla dojmu opačného. Navíc se prostředí po dokončení mise mění a motivačním prvkem je i týdenní tabulka nejlepších hráčů, kam se můžete v případě úspěchu připsat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz