Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Shoot First - vystřel nebo umři

aktualizováno 
Každou minutu budete v podzemních kobkách bojovat o holý život. Protivníky vám budou různé smyšlené kreatury s propracovanými zbraněmi.
70

Shoot First

Platforma: Freeware
Výrobce: Technopants

  • náhodně generované mise
  • různé grafické zpracování misí
  • slabší grafika

Stáhnout

Shoot First

Shoot FirstAbych byla upřímná, při spouštění Shoot First jsem si myslela, že hru po pár sekundách zahodím a na recenzi ani nedojde. Pod grafickým kabátkem působícím jako z minulého desetiletí se ale skrývá ohromně zábavná akční hra, která do puntíku kopíruje samotný název aplikace - Shoot First. Pokud nevystřelíte jako první, je dost možné, že na to dříve či později doplatíte. Životy se zde rozhodně neplýtvá.

Shoot First je vlastně takové temné a tajemné 2D bludiště. Co je na něm ještě zajímavější je fakt, že se vlastně tak nějak náhodně generuje. Vzhledem k tomu, že budete první level opakovat opravdu HODNĚKRÁT, je třeba vyzdvihnout, že pokaždé budete začínat v jiném prostředí. Pozadí a grafické zpracování je tedy pokaždé stejné a to samé lze říct vlastně i o nepřátelích. Jediné co se mění je rozestavení místností a uliček, tedy kompletně celé bludiště - rozhodně se tedyShoot First nedá říct, že podruhé to budete mít jednodušší.

Kromě bloudění budete primárně střílet a to všude kolem sebe. K dispozici máte do začátku velmi jednoduchou střelnou zbraň, která s pomalou kadencí vypouští ohnivé střely. Bude možné ji vylepšit a to po nalezení odpovídajícího upgradu. Ty většinou bývají schovány v obřích dřevěných bednách a dostanete se k nim po roszstřelení, kdy je již možné použít klávesu Y, která předmět zvedne a přidá do inventáře. Kromě zbraní jsou to i brnění, jež vám pro změnu přidávají odolnost vůči nepřátelským projektilům.

Protivníci se zpravidla objevují v prostorech větších rozměrů a ve větších skupinách. Pohybují se vesměs náhodně, jsou ale schopni vám jít i lehce po krku pokud se objevíte v blízkosti. Je tedy zpravidla lepší zůstat schovaný v některé z bčních uliček a v klidu je odtamtud vystřílet - i když to není samozřejmě realizovatelné vždy. Mezi živými nepřáteli se objevují pochodující s třílející blíže neidentifikovatelné postavy, stejně jako třeba zelená potvora s obřím chapadlem, které docháže procházet i stěnou a dojde si tak pro vás i pokud si Shoot Firstmyslíte že jste v bezpečí. Po jejich zabití se ale dočkáte kýženého ocenení, vzhledem k tomu, že z nich vypadávají zlaťáky a drahokamy. Úplně jinou skupinou jsou předměty neživého charakteru. těmi jsou jak bodáky objevující se v zemi (občas dokonce až poté, co na kousek země stoupnete) a pak také balvany, které se zčista jasna objeví a začnou se valit přímo proti vám. Naštěstí se roztříští u první stěny, stačí jim tedy jít z cesty.

Grafická stránka je asi nejslabší částí a z obrázků zde v recenzi působí ještě horším dojmem dojmem. Na mně měly podobný efekt, ale při hraní jsem nabyla dojmu opačného. Navíc se prostředí po dokončení mise mění a motivačním prvkem je i týdenní tabulka nejlepších hráčů, kam se můžete v případě úspěchu připsat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz