Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Shotgun Funfun - jednoduché ale zábavné

aktualizováno 
Poměrně jednoduché prostředí si pro vás připravili autoři této akční hry. Vaším úkolem bude do rukou uchopit brokovnici a pokusit se přežít co nejdéle.
68

Shotgun Funfun

Platforma: Freeware
Výrobce: Chad Chisholm

  • chytlavá hratelnost
  • jen jedno prostředí

Stáhnout

Shotgun Funfun

Shotgun FunfunTaké přemýšlíte nad tím, co má znamenat zdvojený výraz fun v názvu této akční hry. Jediné, co se logicky nabízí, je že je hra natolik zábavná, ž to chtěli tvůrci tímto způsobem dát najevo všem případným zájemcům. A ono skutečně jsou ona dvě slůvka fun neboli zábava na svém místě. Při hraní Shotgun Funfun se totiž budete královsky bavit. 

Místo toho, aby se autoři při vymýšlení akční hry otravovali s nějakým komplexním příběhem a kampaní, vydali se cestou nejmenšího odporu, která kupodivu poměrně vychází. Takto nám totiž předkládají poměrně jednoduchou a přesto neskutečně zábavnou hru. V ní se postavíme do role chlapíka držícího v ruce brokovnici. Ta byla poměrně dobrou volbou, vzhledem k velmi dobrým destrukčním účinkům. Navíc za sebou zanechává spoušť a spoustu krvavých stříkanShotgun Funfunců, což se v akčních hrách prostě nosí. 

Zbraň s neomezenými projektily tedy budete mít stále u sebe a řídit ji za pomocí myši, přičemž pohyb je naopak svěřen klávesám WASD. S touto kombinací se budete přenášet po několika plošinkách, které, jak brzy zjistíte, jsou propojeny to znamená, že pádem dolů vám nic nehrozí, ba právě naopak, objevíte se jakoby opět nahoře. To jen podtrhuje celkovou arkádovitost projektu a tak si nemusíte dávat ani pozor, kam šlapete. 

To samozřejmě platí jen částečně, protože neuvážený krok může znamenat, že Shotgun Funfunpropadnete dolů na plošinku, kde se v jednu chvíli nachází mnohonásobná přesila nepřátelských jednotek. To samozřejmě není vyrovnané, nýbrž jednotliví protivníci se chovají dle vlastního uvážení a nepohybují se jen tupě doprava a doleva. Pokud vás zahlédnou, jsou schopni vyskočit o úroveň výše a jít vám po krku. A tak se budete místy potýkat s celým řetězem nepřátel, což může být hodně nepříjemné. V ideálním případě ale po nich zůstane jen krvavá skvrna na zemi. 

Hodně zajímavý je i způsob načítání bodů. Hra vám počítá, jak dlouhou dobu jste v ní strávili, dokud nedojdete na dno svého zdraví, které se zde doplňovat nedá. Počet bodů je pak násobkem času a koeficientu agrese, což se vypočítává z množství zlikvidovaných jedinců. Jinak se samozřejmě projekt vzhledem k jedinému prostředí neskutečně rychle okouká, na odreagování je ale rozhodně vhodný.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

68 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 56 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.Najdete na iDNES.cz