Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Shrnutí soutěže v tvorbě hry lodě

  12:00aktualizováno  10. září 2004 4:13
V poslední době jste mohli zaznamenat na serveru Gamecode.cz vyhlášení soutěže v tvorbě hry lodě. Vývojáři měli za úkol vytvořit tento titul. O tom jak to dopadlo vám povím v tomto článku

Pvní slibované konání mini soutěže na serveru GameCode na sebe nenechalo dlouho čekat a tak se 25.11.2003 vyhlásilo první utkání mezi vývojáři. O tom jak dopadlo už se dozvíte níže. Tato mini soutěž s přesným názvem Mini Soutěž - lodě probíhala v termínu od 25.11.2003 do 10.12.2003 a celkově se nám sešlo 5 hotových her. Některé byly horší, některé lepší, nicméně důležité je, že hry byly dodělané a nedisponovaly nějakými závažnými chybami.

Předně bych chtěl říci něco k pravidlům:

Cílem tvůrců bylo vytvořit hru na způsob papírové hry Lodě, hra mohla mít jakokouliv velikost a mohla být napsaná v libovolném jazyce. Přesná pravidla najdete zde.

 

Porota byla sestavena z administrátorů serveru GameCode.cz. Ti měli samozřejmě zhodnotit výsledné produkty vývojářů. Autor vítězného titulu získal předplatné magazínu SCORE s CD na půl roku. Teď už něco k vysledným hrám a jejich umístění.

1 místo - Superb Ship Wrecker :

Na umístění tohoto titulu na první příčku se shodli všichni porotci. Tento titul je bezkonkurenční, má na tento typ hry skvělou grafiku, hratelnost je také skvělá, navíc autoři zakomponovali do hry možnost hrát s kamarádem po internetu. Další důležitá vylepšení byla možnost umístění vícerozměrných lodí a slušná hudba. Tímto autorům gratuluji a doufám, že se zúčastní i příště. Předplatné Score tedy putuje právě k nim.

Tvůrce: Fluf a Phoenix


soutezlode

2 místo - Lodě - námořní bitva

Tento titul byl také velice zajímavý, byl na tom dobře po grafické stránce, také má v sobě možnost pokládání vícerozměrných lodí, bohužel co mu trochu srazilo na hodnocení byl fakt, že hra nedisponovala speciálními funkcemi jako titul vítězný a také že přepínání mezi hracími poli nebylo moc šikovně vyřešeno. I přes tyto maličkosti je to další hratelný titul.

Tvůrce: Petr Malý


soutezlode

3 místo - Rychlolodě

Tady to bylo těžké rozhodování, na třetí místo bylo více kandidátů. Nakonec bylo rozhodnuto, že třetí místo obsadí tento titul. Měl jedno z nejlepších grafických zpracování, ve hře se vám vypisuje info o položených lodích atd., bohužel chyběla možnost pokládat vícerozměrné lodě a zkrátka to nebylo tak hratelné jako vítězný titul. Nicméně i tak se jednalo o dobrou zábavu.

Tvůrce: Enzy

soutezlode
Tak to by bylo k prvním třem příčkám, ovšem dále se zúčastnily Ecsp Lodě od Bitvorka, které mají velice zajímavou funkci - možnost hrát kampaň. Dále má tento titul výborný zvukový doprovod. Naopak grafické zpracování by chtělo mírně vylepšit a také by se hodila možnost pokládat vícerozměrné lodě. Nicméně i přesto stojí tato hra za vyzkoušení.

Dalším účastníkem byly Lodě od Aqua softu. Tvůrcům se povedla velice zajímavá a příjemná věc a to, že tento titul zabírá v zabalené podobě 17Kb. To se ovšem projevilo na grafickém zpracování a na herních funkcích, rozhodně ale doporučuji tuto hru vyzkoušet, je na ní vidět, co vše se dá vměstnat do tak malé velikosti. Dále bych chtěl říci, že pokud by někoho zajímalo, jak se tvořily vítězné lodě (Superb Ship Wreckers), tak v tomto článku se právě toto dočte. A pro všechny, kdo mají chuť si tituly vyzkoušet, tak zde mají možnost si je stáhnout.

Nezbývá mi nic jiného, než říct, že tato Mini soutěž byla povedená a tak se její organizátoři rozhodli, že se v těchto soutěžích bude pokračovat, proto sledujte server GameCode.cz abyste se o další soutěži dozvěděli včas. Příště můžete vyhrát právě vy.

Tak tedy příště a nezapomeňte, další soutěž už se blíží ;)

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz