Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Shrnutí soutěže v tvorbě hry lodě

  12:00aktualizováno  10. září 2004 4:13
V poslední době jste mohli zaznamenat na serveru Gamecode.cz vyhlášení soutěže v tvorbě hry lodě. Vývojáři měli za úkol vytvořit tento titul. O tom jak to dopadlo vám povím v tomto článku

Pvní slibované konání mini soutěže na serveru GameCode na sebe nenechalo dlouho čekat a tak se 25.11.2003 vyhlásilo první utkání mezi vývojáři. O tom jak dopadlo už se dozvíte níže. Tato mini soutěž s přesným názvem Mini Soutěž - lodě probíhala v termínu od 25.11.2003 do 10.12.2003 a celkově se nám sešlo 5 hotových her. Některé byly horší, některé lepší, nicméně důležité je, že hry byly dodělané a nedisponovaly nějakými závažnými chybami.

Předně bych chtěl říci něco k pravidlům:

Cílem tvůrců bylo vytvořit hru na způsob papírové hry Lodě, hra mohla mít jakokouliv velikost a mohla být napsaná v libovolném jazyce. Přesná pravidla najdete zde.

 

Porota byla sestavena z administrátorů serveru GameCode.cz. Ti měli samozřejmě zhodnotit výsledné produkty vývojářů. Autor vítězného titulu získal předplatné magazínu SCORE s CD na půl roku. Teď už něco k vysledným hrám a jejich umístění.

1 místo - Superb Ship Wrecker :

Na umístění tohoto titulu na první příčku se shodli všichni porotci. Tento titul je bezkonkurenční, má na tento typ hry skvělou grafiku, hratelnost je také skvělá, navíc autoři zakomponovali do hry možnost hrát s kamarádem po internetu. Další důležitá vylepšení byla možnost umístění vícerozměrných lodí a slušná hudba. Tímto autorům gratuluji a doufám, že se zúčastní i příště. Předplatné Score tedy putuje právě k nim.

Tvůrce: Fluf a Phoenix


soutezlode

2 místo - Lodě - námořní bitva

Tento titul byl také velice zajímavý, byl na tom dobře po grafické stránce, také má v sobě možnost pokládání vícerozměrných lodí, bohužel co mu trochu srazilo na hodnocení byl fakt, že hra nedisponovala speciálními funkcemi jako titul vítězný a také že přepínání mezi hracími poli nebylo moc šikovně vyřešeno. I přes tyto maličkosti je to další hratelný titul.

Tvůrce: Petr Malý


soutezlode

3 místo - Rychlolodě

Tady to bylo těžké rozhodování, na třetí místo bylo více kandidátů. Nakonec bylo rozhodnuto, že třetí místo obsadí tento titul. Měl jedno z nejlepších grafických zpracování, ve hře se vám vypisuje info o položených lodích atd., bohužel chyběla možnost pokládat vícerozměrné lodě a zkrátka to nebylo tak hratelné jako vítězný titul. Nicméně i tak se jednalo o dobrou zábavu.

Tvůrce: Enzy

soutezlode
Tak to by bylo k prvním třem příčkám, ovšem dále se zúčastnily Ecsp Lodě od Bitvorka, které mají velice zajímavou funkci - možnost hrát kampaň. Dále má tento titul výborný zvukový doprovod. Naopak grafické zpracování by chtělo mírně vylepšit a také by se hodila možnost pokládat vícerozměrné lodě. Nicméně i přesto stojí tato hra za vyzkoušení.

Dalším účastníkem byly Lodě od Aqua softu. Tvůrcům se povedla velice zajímavá a příjemná věc a to, že tento titul zabírá v zabalené podobě 17Kb. To se ovšem projevilo na grafickém zpracování a na herních funkcích, rozhodně ale doporučuji tuto hru vyzkoušet, je na ní vidět, co vše se dá vměstnat do tak malé velikosti. Dále bych chtěl říci, že pokud by někoho zajímalo, jak se tvořily vítězné lodě (Superb Ship Wreckers), tak v tomto článku se právě toto dočte. A pro všechny, kdo mají chuť si tituly vyzkoušet, tak zde mají možnost si je stáhnout.

Nezbývá mi nic jiného, než říct, že tato Mini soutěž byla povedená a tak se její organizátoři rozhodli, že se v těchto soutěžích bude pokračovat, proto sledujte server GameCode.cz abyste se o další soutěži dozvěděli včas. Příště můžete vyhrát právě vy.

Tak tedy příště a nezapomeňte, další soutěž už se blíží ;)

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.Najdete na iDNES.cz