Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Shrug Song je ručně malovaná písnička

  10:00aktualizováno  10:00
Klasická adventura Shrug Song učaruje především krásným vizuálním zpracováním, které připomíná staré kreslené filmy Walta Disneye. Škoda jen, že hra je velmi krátká.
65

Shrug Song

Platforma: Freeware
Výrobce: Alina Constantin

  • krásná kreslená grafika
  • hudební hádanky
  • příliš kratičké

Stáhnout

Shrug Song | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Shrug Song

Překrásně ručně malovaná Shrug Song je kratičkou, ale roztomilou adventurou, jejíž herní princip je zcela založen na melodických a hudebních hádankách. Podobně jako třeba ve hře Melodisle musí hráč vypozorovat předávanou harmonii a vyprodukovat její přesnou kopii, čímž se mu otevře cesta dál. Tomu však vévodí především oku lahodící animace a prostředí, které svým výtvarným ztvárněním připomíná animované umělecké dílo.

Shrug Song

Shrug Song je velmi krátká hra. K jejímu plnému zvládnutí je pozornému a šikovnému hráči třeba necelých deseti minut, ale přesto dokáže nadchnout. Podobně jako klasická filmová tvorba z dílen Walta Disneye z poloviny dvacátého století je totiž hra vyvedena v tradičním, ručně malovaném grafickém stylu, kde každý detail na obrazovce vypadá a působí jako tah štětcem. Kdo nebyl okouzlen vzhledem třeba takové Sněhurky z roku 1937, tomu se Shrug Song nebude líbit tak jako mně, ale myslím, že takových nemůže být mnoho.

Shrug Song

Hráč ovládá jakousi obskurní postavičku nacházející se v mechu a kapradí a má několik možných cest, kam se vydat. Na každé obrazovce, kam se podívá, přitom musí vyřešit hádanku založenou na hudebním sluchu či hluchu. To se děje tak, že se hlavní hrdina přemění do zvláštní formy, ve které může vydávat melodie. Tu je třeba odpozorovat někde z okolí, popřípadě na princip puzzlu přijít sám stylem pokus omyl. Ve změněné podobě k "muzicírování" slouží pětice obrazů či vzorů, které po kliknutí vydávají rozdílné tóny.

Shrug Song

Jednou je tak třeba pouze odposlechnout harmonii od žabáka hrajícího na píšťalu, jindy je nutné pomocí navigace nějakého brouka srazit na zem a tak podobně. Po vyřešení všech hádanek se otevře ústí jeskyně, ve které se hra odehrává, a hrdina v podobě motýla odletí pryč.

Shrug Song

Shrug Song je krásná hra, která ale nemá kromě výborného ztvárnění a pár hudebních hádanek mnoho co nabídnout. Je to škoda, protože v takové grafice bych chtěl vidět mnohem delší dobrodružství. Zdá se mi ale, že už jen díky roztomilým animacím je hra hodna pozornosti.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji
Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji

Soutěžte o dětskou lahvičku Canpol Babies. Je to snadné!Najdete na iDNES.cz