Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sickle - česká multiplayer akční hra

  12:00aktualizováno  3. ledna 1:59
Od tvůrců výtečné arkády Želvíci přichází další zajímavá hra, tentokráte ze žánru akčních her. Nabízí mimojiné hned několik zajímavých postředí či herních módů, jež se společně starají o vcelku dlouhou hrací dobu.
80

Sickle

Platforma: Freeware
Výrobce: VKapse Software

Stáhnout

SickleKaždý kdo se alespoň částečně na české freeware scéně jistě již slyšel o freeware týmu Vkapse Software. Ti se do podvědomí hráčů dostali především díky své chytlavé, roztomilé a trochu dětské arkádě Želvíci. Nyní přichází z trochu „dospělejší“ hrou, která je již ve vývoji nějaký ten pátek a před několika měsíci jsme vám dokonce přinesli naše první dojmy z ranné bety.

Od té doby se hra pochopitelně změnila, rozrostla o nové levely, možnosti a jistých vylepšení pochopitelně dostála rovněž umělá inteligence, bez níž by singleplayer mohl jen stěží existovat. Ani jeho přítomnosSicklet však rozhodně nic nezmění na tom., že Sickle je koncipován jakožto čistě multiplayerová hra, kterou si nejlépe užijete při hraní s kamarády.

Ne každý však má neustále po ruce stejně zapáleného jedince aby si spolu s ním mohl neustále užívat požitek z multiplayerového hraní, tudíž lze přítomnost počítačem ovládaných hráčů jedině kvitovat. Navíc jsou hned několika obtížností a je jen na vás, na kterou si troufnete. Obtížnost botů pak pochopitelně není to jediné, co si budete moci před začátkem hry nastavit. V nabídce je také několik druhů map, které se liší zejména svou rozlehlostí, členitostí a samozřejmě také pozadím. Chybět v nabídce nebuSicklede malý komplex továrny, mapy ze starověkého egypta a další. Neméně důležitá je také volba herního módu. Chcete hrát brutálně rychlou hru pouze s bazukami či naopak dáte přednost přesnému míření z kuše, k zahození pak rozhodně také není mód se sníženou gravitací.

Co se týče samotného průběhu hry, ten by se dal přirovnat kupříkladu ke zdařilé hře Soldat a to především svou rychlostí. Žádné postávání několik minut na jedno místě se zde nekoná, kdo totiž pořádně neskáče a neběhá je prakticky v minutě mrtvý, což někomu může vyhovovat, jinému zase ne. Jedno však je jisté – příznivci ručně kreslené 2D grafiky si přijdou každopádně na své. Stejně jako Želvíkům, ani Sickle totiž nelze po této stránce prakticky nic vyčíst. Jestliže byste tedy rádi příjemnou oddechovku i pro více hráčů, každopádně stahujte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 47 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz