Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sickle - zajímavá akce (první dojmy)

  12:00aktualizováno  30. ledna 7:54
Český nezávislý tým V Kapse Software, jenž má za sebou již dosti podařenou arkádu Želvíci, v současné době pracuje na zajímavé akci s názvem Sickle. Jak se nám tento projekt momentálně jeví? Čtete naše první dojmy!

SICKLE
Autor: VKapse Software
Vyjde: únor 2005
homepage
Sickle V Kapse Software – vcelku mladičký a dost možná také pro mnohé zcela neznámý vývojářský tým, který na českou nezávislou scénu před nedávnem doslova vtrhl se svou překvapivě povedenou a chytlavou hrou Želvíci, která byla orientována především na menší, nezkušenější hráče, nicméně věřím, že stejně dobře dokázala pobavit i ty podstatně odrostlejší. Vezmeme-li v potaz celkovou úspěšnost tohoto titulu, bylo by vysloveným hříchem, kdyby tvůrci alespoň neuvažovali o jeho pokračování, které bylo před nedávnem oficiálně ohlášeno. Vedle tohoto projektu se však V Kapse Software věnují rovněž přípravám strategie Ťupíci a akčně laděné gamesky jménem Sickle, na níž se můžeme díky malé betaverzi trochu detailněji podívat.

Ve své podstatě není tento titul ničím než pouhou bezhlavou akcí, která je spíše než na hru pro jednoho hráče soustředěna na část multiplayerovou, kterou si budete moci vychutnat jak po LAN, tak snad i po internetu. Singleplayer však zasoupen pochopitelně také je a to v podobě rychlých bitev, kde se vašimi protivníky stanou počítačem řízení boti. Ti prozatím v námSickle i testované betaverzi mnoho inteligence nepobrali, doufejme tedy, že se to do finální verze podstatně zlepší. 

Před zahájením samotné hry na vás vždy budou čekat hotové nastavovací hody. Kromě jména vaší postavičky, která nemá na hru pražádný vliv, je zde také možnost nastavit si vzezření své postavy. V obsáhlé nabídce najdete hned několik rozličných a podařeně nakreslených obličejů, mezi nimiž jistě i vy najdete tu, která se vám bude hodit nejvíce. Tím však tato část rozhodně nekončí – následuje výběr mapy (v betaverzi prozatím pouze dvě) a rovněž počet vašich protivníků či herní mód (prozatím nepřístupné).

Následuje již jen okamžité vhození do bezduché akce. Bitvy se odehrávají na vcelku malých mapách, na nichž je vedle neustále se pohybujících nepřátel k nalezení také pěkná várka bonusů, nábojů či nových zbraní, kterým se vyplatí věnovat pozornost. Ve hře platí jednoduchý systém fragů, tedy kdo nejvícekrát zabije protivníka, stává seSickle vítězem. Co se týče hratelnosti, zde jsem prozatím trochu na pochybách, neboť prozatím se celý průběh jevil příliš chaoticky a nezáživně. To se však do doby vydání finální verze může podstatně změnit.

Stejně jako v případě Želvíků nelze mít prakticky k audiovizuální části žádných výtek. 2D grafika je velice příjemná, ručně kreslená a nepostrádá svůj osobitý a nezaměnitelný styl, který si jistě bezezbytku zamilujete. Velkým otazníkem však stále zůstává, jak na tom hra bude po stránce hratelnostní, což by nezachránilo ani sebelepší technické zpracování. Dále si netroufám odhadovat, jak dobře se dokáže multipalyerová freeware hra prosadit v tak široké konkurenci komerčních her. Na odpovědi na tyto a mnohé další otázky si budeme muset ještě nějakou dobu počkat – doufejme však, že to nebude příliš dlouho.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...Najdete na iDNES.cz