Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Silence of the Chicks – masožravá ovečka

  12:00aktualizováno  2:22
Trochu zvrhlá a přemýšlivá arkáda o ovečce, které přestala chutnat tráva a jala se požírat malá kuřátka. Ta se však jen tak lehce nedají, a tak na ně musíte vymýšlet různé pasti a lákadla. Jaro je tady!
70

Silence of the Chicks

Platforma: Freeware
Výrobce: Potato Factory

Stáhnout

Silence of the ChicksJaro je v plném proudu, a tak je ten pravý čas představit vám hru, která je pro toto období jako stvořená. I když se to v ní hemží kuřátky, ovečkami a květinami, autoři nám tento svět vykreslili v dost morbidní podobě. Byla, nebyla (ale spíš nikdy nebyla) jedna ovečka. V poklidu se pásla ve svém stádu, když v tom se před ní zjevilo kuřátko. A ovečce se v hlavě zrodila zrůdná myšlenka. Jakpak to malé žluté stvoření chutná? A tak se z naší ovečky stala krutá požíračka nevinných roztomilých kuřátek. A do její role jste pasováni v dnešní arkádě Silence of the Chicks. Tedy abych byl přesný, hra je arkádou jen z poloviny, velkou porci hrací doby strávíte logickým přemýšlením.

V každém z padesáti levelů musíte sežrat určité množství kuřátek, jejichž počet vám signalizuje grafická stupnice v levé části obrazovky. Ta se však jen tak nedají a jakmile se k nim přiblížíte, odhopsají kousek dál i za cenu sebevražedného skoku do hlubin. Abyste tedy kuře přemohli, musíte jej zahnat do kouta a přitlačit ke zdi, odkud nemá kam utéct. To není ovšem vůbec snadné. Ovce je velká, kuřata se Silence of the Chicks mohou schovat třeba pod převis nebo pokud jich je víc, vzájemně si skákat po hlavě a překonávat tak překážky. Každé kolo je většinou navrženo s přesností na jedno kuře. Některá je třeba obětovat, abyste získali další. Logických kombinací je skutečně hodně. Někdy je třeba kuře vystrašit, aby přeskočilo překážku a spadlo do pasti, jindy použít vajíčko, v němž se skrývá větší množství kuřat, jako odrazový skokánek do vyšších úrovní. 

V každém kole soutěžíte o co nejrychlejší čas a celkově největší množství sežraných kuřat. Výsledky si můžete porovnat s dalšími lidmi na internetu, je však třeba nahrát na stránky soubor level.dat nebo jej poslat autorovi e-mailem. Variabilita levelů je obrovská a postupně se z nich stávají nefalšované mozkomory. Občas vám možný postup nebo řešení může napovědět i název kola. 

Silence of the ChicksGrafika ve hře je dětsky roztomilá. Kuřátka mohou spát, ale jakmile se k nim přiblížíte, vidíte v jejich očích děs a ve vaší blízkosti začnou bláznivě poskakovat. Jinak levely občas doplní kytka, ale celkově jsou to spíše prázdné plošiny se štěrbinami, převisy a překážkami. Možná by neškodila trochu větší variabilita, třeba občas nějaké odhodlané bojovné kuře. Takto si uškodíte jedině pádem do hlubin nebo nesplněním počtu snězených kuřat. Hudbu ve hře tvoří dva songy, jeden veselejší, jeden smutnější. Zvuky jsou povedené, i když bekot, jenž doprovází každý krok ovce, mně už časem pěkně štval.

Silence of the Chicks je i přes svůj poťouchlý nápad hezky zpracovaná a nápaditá logická arkáda, u které si dobře procvičíte mozkové závity. A díky padesátce levelů se nemusíte bát, že byste ji po pár minut dohráli.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 46 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz