Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Silent Night: Festive Espionage Action - vánoce přicházejí

  12:00aktualizováno  29. srpna 7:13
Přijde vám, že jsme se v názvu dnešní hry tak trochu přestřelili? Ono avizovat přicházející Vánoce během léta asi není úplně typický postup. To nám ale rozhodně nebrání v uvedení této zajímavé hry se zimní tématikou.
60

Silent Night: Festive Espionage Action

Platforma: Freeware
Výrobce: Dustin Gunn

Stáhnout

Silent NightMožná vám bude připadat Silent Night: Festive Espionage Action tématicky naprosto nevhodná. I když venkovní teploty klesly na úměrnou míru, do mrazivých teplot pod nulou to má stále ještě daleko. Vzhledem k tomu, že by podle všeho měla být letošní zima opravdu krutá, nebude vůbec na škodu trochu se klimatu přizpůsobit již s malým předstihem.

Jak je patrné z názvu a nejlépe asi z obrázků samotných, Silent Night je hrou s Vánoční tématikou. I když nebudeme po zasněžených lokacích běhaSilent Nightt s otylým Santou Clausem, místo toho převezmeme roli jeho věrného elfího posluhovače. Ačkoliv komplikovaný název slibuje mnoho, příběhová linie je ve skutečnosti ošizená jak nejvíce se dalo, což trochu zamrzí již na úvod. Druhou nepříjemnou ránou, kterou vám tato arkáda zasadí, je zjištění, že vlastně vedle roztomilé grafiky s vánoční tématikou nepřináší ani za nehet originálních prvků. A tak bude vaším hlavním úkolem prodírat se lokacemi zasněženém prostředí přeskakovat nástrahy, využívat žebříky a pohybovat se po posunujících plošinkách – ostatně jako v každé druhé hře, kterou naleznete v sekci arkády. Míra originality, s níž chtěli autoři původně ohromit je skryta v bojovém systémSilent Nightu. Žádné skákání na hlavy, náš elf se brání poměrně zdatně i klasickou vánoční tyčinkou, která ovšem nemá vůbec velké účinky a tak budete muset případnému útočníkovi zasadit třeba i několik ran za sebou, což vám může způsobit šrámy na zdraví (to je vtipně zobrazováno ve formě vánočních žároviček, které praskají podle toho, jak ztrácíte zdraví). Jedinou možností tedy je přijít k nepříteli nepozorován což není až tak nereálné vzhledem k faktu, že vojáčci pendlují z místa na místo a pokud snad stojí natočeni zády k vám, nemohou vás zpozorovat ani kdyby chtěli. A toho je třeba využít. Druhou zajímavější zbraní kterou lze použít i na trochu vzdálené protivníky, je sněhová koule. Ta má ale tu nevýhodu, že ji musíte nejprve udělat. A to samozřejmě zabere hned několik sekund, během nichž vás může zbraní vybavený nepřítel ohrožovat. A vzhledem k tomu že projektily vystřeluje hned po dvou, nenechá na sebe smrt dlouho čekat.

Vedle málo inovativního přístupu trpí Silent Night také dalším neduhem, jímž je přílišná obtížnost. Ta je spojená s pomalými pohyby hrdiny, zdlouhavým lezením po žebříku ap. díky čemuž si třeba v plné síle ani neužijete zakomponovaných RPG prvků – a to je rozhodně škoda!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz