Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Silver Knights – obří bitevní roboti v akci

  12:00aktualizováno  26. prosince 8:27
Her, které by převedly atmosférické souboje obřích bitevních robotů z Battletechu a jemu podobných deskových titulů, není mnoho, japonská freegameska Silver Knights to ale dokázala na jedničku.

Silver Knights

Platforma: Freeware
Výrobce: Haruo Teshima

Stáhnout

Silver KnightsOBR neboli obří bitevní robot. Takto si překladatelé Battletechu poradili v české verzi se slůvkem mech. Akčních her, v nichž by vystupovala tato i desítky metrů vysoká, těžce obrněná monstra se zbraněmi hrůzného kalibru, není mnoho na komerční ani freeware scéně, když se ale nějaká objeví, stojí většinou za to. A Silver Knights jsou skutečně titulem povedeným snad po všech stránkách. Hra nabízí zatím jen battle mód, v němž se střetává hráčův vyvolený robot s několika počítačovými oponenty ve zvoleném prostředí. Časem by měl přibýt i mód příběhový a snad i multiplayer, to je ale zatím ve hvězdách. Už teď je ale hra dostatečně hratelná a zábavná, aby zaujala většinu čtenářů Plných her. Na začátek se doporučuje nastavit si vlastnoručně v menu Options ovládání. Jak už u japonských her bývá obvyklé, je nasazeno na naprosto nezvyklé a nesmyslné klávesy, naštěstí na rozdíl od většiny titulů ze země vycházejícího slunce jde alespoň přenastavit.

Silver KnightsNásleduje volba mapy, na níž se souboj bude odehrávat. K mání je jich velké množství, hráči se podívají na střechy panelových domů, do scenérie ze starověkého Řecka, na útesy skryté pod hladinou moře, do lesa protnutého tenkou říčkou, či do velice originálně pojatého vesmíru, konkrétně asteroidového pásu, kde pochopitelně nefunguje gravitace a pohybová pravidla jsou patřičně upravena, na druhou stranu se lze za hustě rozmístěnými kameny velice dobře krýt. Zkrátka a dobře, je z čeho vybírat, a ani moc nevadí, že prostředí není příliš interaktivní. Je sice parádně zobrazeno ve 3D se spoustou efektů a potěší, že pohyb je skutečně trojdimenzionální, a tak není problém vyskočit nahoru na střechu mrakodrapu, či se protáhnout libovolnou škvírou mezi meteority. Ovšem prostředí nelze zničit, a tak jedinými pohyblivými a interaktivními objekty zůstávají nakonec nepřátelé.

Silver KnightsUmělá inteligence je na průměrné úrovni. Umí docela dobře miřít, ale nemá žádnou taktiku, takže si s ní zkušený hráč dokáže poradit. K mání jsou tři druhy zbraní, jedna sniperovská na dálku, jedna drsnější na blízko a jedna podobná kulometu, dále je možné různými způsoby útočit v boji na blízko chvaty jak vystřiženými z nějakého bojového umění. Je možné se bránit útokům pomocí pancéřových štítů a samozřejmostí je využívání terénních nerovností ke krytí. Souboje jsou v Silver Knights velice zábavné a ani příliš nevadí, že se občas kamera zblázní a zabere celou akci z nemožného úhlu, kdy hráč ani pořádně neví, kde se vlastně nachází a kam by se měl pohnout. Nicméně nestává se to příliš často a dá se s tím vyrovnat třeba pomocí velkého skoku směrem pryč ze šarvátky. Mechové vůbec v Silver Knigths umí slušně skákat. Pomáhají jim k tomu trysky, které se průběžně dobíjejí – a když jsou na maximu, prakticky s nimi lze několik vteřin neomezeně létat, což je velmi příjemný zážitek.

Silver KnightsSilver Knights jsou rychlí, dynamičtí, a akci jen podporuje velice dobrá hudba a zvukové efekty. Grafické zpracování je pak možná trochu málo detailní, ale velice variabilní a nabízí spektakulární efekty zbraní. Příjemné je, že se hra neustále vyvíjí a každou chvíli je vydána nová verze či patch opravující nějakou chybu a přidávají nový level či úroveň AI protivníka. Hraní Silver Knights se tak neomezí jen na hodinu dvě, ale může vydržet i několik týdnů, což je obdivuhodné. I přes menší chybky a nedodělaný příběhový mód tak jsou stříbrní rytíři bez nějakých pochybností nejlepší simulací soubojů obřích bitevních robotů mezi volně šířitelnými hrami – a dost možná jednou z nejlepších akčních freewarovek vůbec.


Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz