Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SimVillage 2 - starostou podruhé

  12:00aktualizováno  15. srpna 2004 12:24
Přáli jste si někdy mít pod palcem české městečko a vybudovat z něj třeba pořádnou metropoli? Že nevíte o čem je řeč? Tak neváhejte a čtěte dále a seznamte se s hrou SimVillage 2.
50

SimVillage2

Platforma: Freeware
Výrobce: MysteryStudio

Stáhnout

MandyVzpomínáte si na titul kde jste usedli na 150 dní do křesla a jako starosta jste se musel vybudovat z malé vísky pořádné město? Pokud ano, tak jste také určitě zaregisterovali rozhovor s tvůrci této hry. Ti dále dali prozradit, že chystají pokračování tohoto poměrně ůspěšného titulu a vida  - zmíněný titul je tady. Jestliže víte, o jaký titul jde, vybavíte si také název SimVillage 2 a já vám hned na úvod prozradím, že se jedná o velmi dobrý počin.

MandyNa začátku si zvolíte z několika možností. Je vám dovoleno hrát kampaň nebo si vybudovat město od úplných základů, volbu ponechám na vás nicméně, myslím, že uděláte dobře když zkusíte obojí. V případě kampaně, dostanete do rukou menší městečko a vaším úkolem je z něj něco vybudovat, tím mám na mysli obestavět ho obchody, paneláky a dalšími věcmi, které obyvatelé potřebují, jestli se vám to povede je na vás a tak trochu na obyvatelích (čím menší daně, tím líp se jim žije). V každé misi máte jiný úkol, čím dál jste, tím těžší úkol je, nicméně i přes pozdější mise, kterých není mnoho (počet je 4) to nebude tak těžké.

MandyVe hře máte několik důležitých aspektů: Peníze, pověst, popularitu atd. K získání vyššího množství již zmiňovaných aspektů se vám zejména budou hodit ruzné firmy, které vás časem začnou zasypávat nabídkami typu "Pan Novák má zájem postavit ve vašem městě auto dílnu" atd. Ve vašem zájmu vám doporučuji tyto nabídky neodmítnout hned z několika důvodů. Nejenže se zvýší spokojenost návštěvníků, ale co je hlavní, jednou za čas vám z toho kápnou nějaké peníze a to je přece pro vybudování pořádné metropole to nejdůležitější :). A jak je na tom grafika hry?

Po grafické stránce na tom není hra zas tak špatně. Vememe- li totiž v úvahu to, že hra vyšla poměrně v krátkém intervalu (navíc tým, který má tento titul na svědomí, není moc početný) a taky, že tento tým je na herní scéně poměrně nováčkem, nezbyde nám nic jiného, než grafiku chválit. Ano nejde o nějakou bombu, grafika hry je kreslená, nejspíše v malování, ale přesto se do hry hodí a na nic si nehraje. Velice dobře jsou zpracované ikonky různých podnikatelů, kteří vám nabízejí různé výhodné nabídky. Další z věcí, která se hodnotí, je hudba a zde je dle mého názoru povedená, pohodové tóny vás náramně uklidné a vy si tak budete moci hru vychutnat plnými doušky.

Celkově hru hodnotím velmi pozitivně a i přes mírný stereotyp ji doporučuji každému hráči, který nepohrdne, žádnou strategií. Na závěr bych ještě chtěl říci, že tvůrčí tým tohoto titulu se s každým svým vydaným titulem velice zlepšuje a tak držím palce ať své tituly zlepšují i nadále a my se třeba jednou dočkáme českého Sim City ;). Na závěr ještě malá rada, pokud chcete mít hodně peněz snižte daně a obyvatelé se do vašeho města jen poženou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

69 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 54 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz