Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Singularis - těžký život bakterie

  0:10aktualizováno  0:10
Ujměte se role malé bakterie, která v krutém rybníku bude bojovat o každý centimetr místa, schovávat se mezi řasami a postupně čekat na svou životní šanci... Dokáže ji s vaší pomocí využít?
76

Singularis

Platforma: Shareware
Výrobce: Manifesto Games

  • grafika
  • level design

omezený počet levelů

Stáhnout

Singularis 2

Singularis 1Najít si své místo v ekosystému není jednoduchá záležitost. Hráči strategií si už mohli zvyknout na příkazy nadřízených při brífincích, pravdou však je, že s každou úspěšnou misí se dočkáte i pochvaly a postupu na společenském žebříčku. V Singularisu si však ústrků od evolučně vyspělých jedinců užijete nad hlavu. Téměř na každém kroku vás budou doprovázet slova o vaší méněcennosti a podřadnosti. Jako malá amébka ani nemáte moc prostředků, jak se proti nim bránit. Pokud ale tuto hořkou pilulku překousnete, své místo ve hře zvané život si nakonec obhájíte.


Singularis 2Singularis je indie hra ze staré školy, která se nesnaží konkurovat komerčním áčkovým titulům svou blyštivou grafikou (což je obvykle souboj s větrnými mlýny). Naproti tomu sází na zajímavý herní koncept a neotřelé zpracování. Čeká tak na vás jednoduchá vektorová grafika v pastelových barvách, která vypadá jako oživlé kresbičky ze školního sešitu. Levely nejsou příliš rozsáhlé a víceméně v každém získáte navíc nějakou vlastnost, která se vám pro další postup bude hodit. Z bezbranné a nemotorné kuličky, jež se musí před světem schovávat v porostech vodních řas a plížit se podél stěn, se naučíte doplňovat zdraví požíráním okolních kousků biomasy (poznámka: pojem blíže vysvětlí Kateřina Jacques). Postupně získáte odolnost endosymbiózou poletujících mitochondrií a nakonec získáte i jakousi virovou pseudozbraň na obranu před nepřáteli.


Hra je vlastně takové nezávislé evoluční akvárium, jehož vlastnosti budete muset využít ke svému prospěchu. Někteří soupeři jsou vyloženě nepřátelští, jiní vám neublíží a naopak mají zálusk na vaše záškodníky. Do třetice může své vlastní nepřátele využít proti ostatním. Sami se třeba rychle prosmyknete úzkým tunelem, v němž však uvízne váš pronásledovatel, kterého ještě navrch dorazí skrytý harpunoidní všežravec. Hodně bude záležet i na stylu ovládání. Pomocí klávesnice sice můžete amébkou pohybovat ve všech Singularis 3směrech a couvat, jindy je vhodnější sáhnout po myši a nechat živočicha následovat kurzor.


Singularis má omezený počet levelů a je distribuován jako shareware. Pokud se vám líbí jednoduché arkády, nad kterými nemusíte moc přemýšlet, pak je dnešní hra dobrou volbou. Jednotlivé levely vám nezaberou mnoho času a vizuální zpracování dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

76 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz