Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skeletonpark - nenechejte se sežrat

  12:00aktualizováno  12:34
Vžijte se do role chudáka Franka a pokuste se odolat útočícím hafanům, kteří nejenže se snaží vás okrást o vaše kostičky, ale především přímo usilují o váš život, zřejmě kosti v živém těle jsou chutnějším soustem.

Skeletonpark

Platforma: Freeware

Stáhnout

SkeletonParkVzájemné vztahy mezi zvířaty a lidmi jsou stálým a vděčným námětem i inspirací pro mnohé spisovatele knižních románů, na toto téma již vzniklo i mnoho víceméně dobrých filmů, jsou i vítaným  podnětem k vytvoření nejen PC her, ale samozřejmě i freeware. Tím větší pozornost je potom věnována tématům, kde se jedná o vztahy člověk a pes. Jistě nemusím připomínat známé přísloví, že „pes je nejlepším přítelem člověka“. V životě se můžete setkat s různými typy psů, rozdílných velikostí i ras, od malých pudlíků až po obrovské dobrmany. Známe psy hlídací, lovecké, norníky, stopaře, jsou i dobrými a vyhledávanými pomocníky při odhalování pašovaných drog.

Jistě jste se už setkali i se psy slepeckými, kteří dokážou ochránit své pány před nebezpečnými překážkami při jejich cestě a dovést je bezpečně na jakékoliv místo. Tato zvířata se tak stávají v těchto jen namátkově vybraných oborech naprosto nepostradatelnými společníky a průvodci, bez jejichž vydatné pomoci by se již člověk vůbec neobešel, zaslouží si tudíž nejen náš obdiv, ale za jejich ochotu a pomoc přímo velikou lásku. Jako odměna jim navíc stačí mnohdy jen vlídné slovo a laskavé pohlazení, aby se potom cítili přímo jako v sedmém nebi. Najdou se ovšem mezi nimi i takoví, s nimiž není radno se potkat, vyskytují se i psi nezkrotní, rvaví a útoční, kdy je pak nejlepší vzít rychle nohy na ramena.

SkeletonParkA jsme u jádra pudla, právě o tyto posledně jmenované v této hře jde. Hned po spuštění hry vás začnou po travnaté ploše prohánět jakási neforemná psiska, připomínající ne příliš vyvedené buldoky, jejichž jediným zájmem je připravit vás o vaše kostičky, které někdo rozházel po celém trávníku a teď se je snažíte co nejrychleji posbírat zpět do kupy. To se ovšem nelíbí těmto malým, vzteklým a arogantním bestiím, takže se vám usilovně snaží v tomto počínání zabránit a předejít vás. Pokud ovšem zjistí, že se jim to nedaří, pak se terčem jejich nežádoucí pozornosti stanete vy sami v roli nebohého Franka, neboť vás nejen pokoušou, ale do slova a do písmene sežerou.

Jistě jste už tedy pochopili, že cílem této hry, která má celkem pět bojových kol, je v každém z nich co nejrychleji posbírat potřebný počet kostiček a to vždy osm, vyhýbat se nebezpečně ostrým psím tesákům a po splnění tohoto úkolu tak přejít do následující části hry. Na začátku každého kola obdržíte tři životy, tento počet se zobrazuje vpravo dole na obrazovce. Pokud se vám tudíž podaří sebrat všech osm potřebných kostí, jejich množství je znázorněno dole ve středu obrazovky, nahnědlé kosti postupně zbělají a máte vystaráno. Obdržíte tedy na to tři pokusy, abyste takto zaplnili zmíněný ukazatel, jakmile se vám to ale nepodaří, stanete se pochoutkou pro tyto zarputilé vlkodlaky.

SkeletonParkHra má velice jednoduché až lehké ovládání, prakticky se obejdete pouze s kurzorovými klávesami, občas si můžete pomoci přiklepnutím levého CTRL. Na kostičky stačí pouze naběhnout a jsou vaše. Samozřejmě se však musíte vyhýbat psím útočníkům, kterých nejenže přibývá, ale stávají se stále agresivnějšími, zvláště tehdy, pokud se vám začne dařit. Vzhledem k objemu stahování považuji grafickou úpravu za poměrně zdařilou, po celou dobu vašeho úprku a honbě za kostmi vás doprovází dobře zvolená a přímo temperamentní hudba. Vítězné zavrčení psů, pokud se stanete jejich obětí, pak nahání téměř husí kůži po těle.

Snad jen jednu věc bych autorům měla vytknout. Do hry se dostáváte pomocí myši, jí také musíte spouštět hru při ztrátě života. Její kurzor pak zůstává na obrazovce a pokud se ho chcete zbavit a přejít na klávesnici, mnohdy zbytečně přijdete o život.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz