Sketchland - uvězněný mužík

  12:00aktualizováno  9:49
Máte chuť na pohodovou plošinovku? Sketchland je tím pravým. Vžijete se do role mužíka, který musí doskákat přes všechny nástrahy až na samotný konec, aby se zachránil.
60

Sketchland

Platforma: Freeware
Výrobce: Mandelbrotjulia

Stáhnout

sketchland1

Hlavni hrdina najde v parku knihu a začte se do ní. Následně ho pohltí temná černá díra a hrdina se probouzí neznámo kde. A navíc nemá svoje tělo! Vydává se tedy na cestu, aby se zachránil a přišel celé záhadě na kloub. Pomůžete mu?

Jelikož Sketchland je klasickou skákačkou, neočekávejte žádné novinky. Váš úkol v každém levelu je jasný, musíte doskákat až na jeho konec, kde vlezete do dveří a vylezete v levelu následujícím. Tam se bude celý koloběh opakovat. Ke dveřím však nevede lehká cesta. Možná, že vám bude prvních pár levelů připadat jednoduchých, ale postupem času začne přituhovat. Vaši nepřátelé, kteří vám budou v postupu kupředu snažit zabránit, jsou různorodí. Pravda, příliš inteligence nepobrali, ale zase to vynahrazují mocnou přesilou a mnozí také rychlostí, jakou se pohybují. Setkáte se s ježky, které můžete ve správnou chvíli zlikvidovat skokem, létajícím šipkami nebo sketchland2skákajícími kameny. Tito nepřátelé dokáží v kombinacích nadělat plno problémů. Nebudete ušetřeni ani mnoha přeskoků přes propasti, vystřelovacích šipek nebo pojízdných plošin. Na celé vaše snažení máte tři životy, takže se budete muset hodně snažit. Při cestou levelem můžete sbírat různobarevné hvězdy, za které se vám načítá skóre. Stejně tak se vám připočtou body, pokud seberete truhlu nebo zabijete ježka.

Grafická stránka Sketchland není nikterak oslnivá. Převládají tmavé barvy, které navozují pocit nejistoty a úzkostlivosti. Časem se prostředí lehce obmění, ale nečekejte nic velkého. Nepřátelé jsou povětšinou červení a jasně září, takže je velmi rychle zpozorujete a budete podle toho moci jednat. Stejně tak dobře jsou viditelné i hvězdy nebo poklad. Hratelnost je poměrně solidní. Kdo už nějakou 2D skákačku dříve hrál, nebude překvapen. Ale ani ti, kteří žádnou podobnou hru ještě nsketchland3ehráli, se nemají čeho bát. Ovládání je banální a velmi rychle vám vejde do krve. Celé hraní je o úprku před nepřáteli a skákání z místa na místo. Hraní se ve vyšších levelech příliš neoživí, což je škoda. Na druhou stranu není Sketchland nudnou hrou, protože místy se dostanete do velmi zajímavých a složitých situací, které nejsou snadné na vyřešení. Plynulost hraní je bezproblémová, pouze mi trochu vadila rychlost reakce na stisknutí kláves při skákání.

Jestliže byste se rádi na chvíli zabavili vcelku solidní skákačkou, poslouží vám Sketchland velmi dobře. Nepřináší sice nic nového, ale i tak se jedná o nadprůměrně zpracovaný počin. Pomožte mužíkovi najít cestu zpět domů.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

23 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz