Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ski Challenge 2007 - po roce zase lyžařské Vánoce

  12:00aktualizováno  20. prosince 10:38
Třetí díl nejlepšího simulátoru sjezdového lyžování je zde. K perfektní 3D grafice přibyla nová trať v Aarenu, možnost sestavovat závodní týmy ze svých kamarádu a řádka drobných úprav, díky kterým si nejspíš podrží své vyjímečné postavení i po celý příští rok.
90

Ski Challenge 2007

Platforma: Freeware
Výrobce: Greentube

Stáhnout

Ski Challenge 2007Nepříjemná sportovní událost před dvěma lety - zrušení závodu světového poháru ve sjezdovém lyžovaní v rakouském Kitzbühelu, vedla paradoxně k vytvoření nejlepší freewarové variace sjezdového lyžování v současnosti. V zádech s veřejnoprávní televizí ORF vznikla série Ski Challenge, která se již třetím rokem uchází o vaši pozornost. V čem je letošní díl nový?

Již loni se z vyloženě offlinového zpracování stala hra s důležitým internetovým podhoubím. Také letos se musíte nejdříve zaregistrovat a postupně odjezdíte během mnoha týdnů (do února příštího roku) různé lokace, jež se postupně doinstalovávají v updatech. Ke čtyřem tratím (Gröden, Bormio, Wengen, Kitzbühel), přibyla letos další novinková: švédské Aare. Největší Ski Challenge 2007 změnou je ovšem tzv. SkiHütte. Jedná se o jakousi klanovou možnost, kdy si můžete sestavit celé závodní týmy ze svých kamarádů. V pravidlech se toho moc nezměnilo, opět absolvujete kvalifikaci a případně postoupíte do hlavního závodu. Pokud nemáte chuť nebo talent na poměřování sil se zahraničními borci, jistě oceníte některá vylepšení v tréninkové verzi. Týkají se tzv. "ducha", jenž vám zobrazuje ve formě stínového závodníka jízdu při nejlepším čase. Nově lze také sledovat jízdu nejlepšího kvalifikanta, svoji poslední nebo nejlepší jízdu. 

Ski Challenge 2007Také Ski Challenge 2007 nabízí věrné zpracování tratí, na nichž poznáte, jak odlišné jsou jednotlivé podniky seriálu. Rychlostně zaměřený Kitzbühel kontrastuje s technickým sjezdem v Bormiu atd. Při samotném hraní došlo k několika změnám v ovládání, které myslím byly ku prospěchu. Loňský díl přinesl novinku v podobě úpravě lyží, změny povrchu tratě, počasí atd. Tento systém a kombinování různých možností jistě hru obohatily, přesto jsem měl pocit, že nejsou právě vyvážené. Novinka přidává další arkádové prvky: získáte bodový koš, ve kterém si procentuálně můžete jednotlivé vlastnosti přerozdělit. Konečný výsledek je jediný: lépe se jezdí. Již jsem neměl pocit, že při některých nastaveních nemám šanci vybrat žádnou zatáčku, počet kláves sSki Challenge 2007e snížil, využívat tedy budete opět hlavně skoky. Opět nechybí reklamy, které jsou však hezky zakomponovány do hry, takže vlastně nijak nevyčnívají nad rámec reklam při sledování televizního přenosu.

Grafická stránka Ski Challenge je opět excelentní a optimalizovaná i pro slabší počítače (bez 3D karty se však neobejdete). Razantního vylepšení se dočkal i zvukový doprovod. Nový díl je tedy opět plný zlepšení a stále si zasluhuje zlatou medaili. Doufám, že stejně jako loni se najdete dostatek hráčů, kteří českými vlaječkami rozčísnou záplavu těch rakouských. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

91 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 523 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz