Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SkiChallenge 11 - zpátky na svahy

  11:29aktualizováno  11:29
Další pokračování sjezdového simulátoru, který přináší nejen novou trať, ale i řadu vylepšení.
80

SkiChallenge 11

Platforma: Freeware
Výrobce: Greentube

  • grafika
  • nová trať
  • lepší fyzika lyžaře
  • analýza sjezdové stopy
  • skupinové závody

Stáhnout

Ski Challenge 11

Ski Challenge 11Po roce přišly opět Vánoce a s nimi i další díl dnes už legendárních lyžařských závodů ve sjezdu SkiChallenge 11. A jak už jste zvyklí z minulých sezón, i letos vám bude hra dělat průvodce až do dubna. Opět je totiž rozdělena do jednotlivých časovaných závodů. Ten první se jede za dva dny, takže máte nejen dostatek času na kvalifikaci, ale i na trénink speciálních fíglů. Pokud jste žili uplynulá léta na cizí planetě, tak právě pro vás sérii krátce představím. Původně vznikla namísto zrušeného ročníku ve sjezdovém lyžování za podpory rakouské veřejnoprávní televize a za léta se rozrůstala o další a další dráhy. Letos na vás čeká šestice tratí ve světoznámých lyžařských střediscích: Bormio, Val d´Isére, Groeden, Wenden, Kidzbuehlu a Garmisch.

Ski Challenge 11Autoři nám udělali radost hned na počátku, protože obvykle zpřístupňovali tratě až těsně před kvalifikací. Nyní si ale můžete vyzkoušet hned tři odemknuté tratě, zajet první kvalifikaci a těšit se na závod za pár dnů. Bohužel se v zimě věnuju zásadně jenom sáňkování, takže nemohu posoudit, do jaké míry odpovídají dráhy skutečnosti. Faktem je, že u některých si průběh trochu pamatujiz loňských ročníků (Groeden), ale jinde mi trať připadne naprosto odlišná (Bormio). Před pár roky jsme se dočkali experimentů na poli ovládání, kdy se dal měnit přítlak na hranu lyže a chování při skoku. Naštěstí od toho upustili a nastavování provádíte jen před závodem, kdy si vyladíte optimální poměr gripu, rychlosti a zařezávání. Na každou trať platí trochu jiné, protože v případě prudkých zatáček nejste nad určitou rychlost branky projet.

Kromě nové tratě ve Val d´Isére na vás čeká řádka dalších novinek. Mimo nový dynamický systém pohybu, což je záležitost programátorská (ale pozitivně je vidět např. při pádech), se můžeme těšit i na tzv. skupinové jízdy. Nově tak lze soutěžit v týmech. Hodně drobných vylepšení je vidět i na herním interface - všechny přispívají k lepší orientaci v zajetých časech a pomáhají vám dosahovat lepších časů (rozkouskování tratě na vlastní mezičasy nebo stopa ve sněhu po předchozí jízdě).

Ski Challenge 11Po grafické stránce jsou vylepšení trochu méně viditelná, ale celkově hry působí uhlazenějším dojmem. Oproti předchozímu dílu není tak náročná na výkon počítače a sekala se mi jen výjimečně. Novinkou jsou i jazykové mutace, bohužel čeština zatím chybí. Vývojáři připravili také nový systém ingame reklam, kdy se mohou postupně nahrávat do hry spolu s updatováním.
Poslední SkiChallenge 11 je za uplynulé tři roky po stránce novinek asi neinovantějším počinem, protože předchozí díly byly spíše udržovací a přibyly jen nové tratě. Ovšem nejedná se o revoluci v pravém slova smyslu, ale spíše evoluci. Ale i to je příjemné.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 243 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz