Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skidoo TT - chytlavá sněžná jízda

  12:00aktualizováno  12:05
Lyžařská sezóna již započala a na horách leží několik centimetrů sněhu. To je ten pravý čas pro provětrání vašeho sněžného skútru, nemyslíte? Projeďte celkem třemi tratěmi a buďte nejrychlejší a vítězství je v kapse.
60

Skidoo TT

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Skidoo TTPřeplněné obchody, snižující se teplota – ano Vánoce se již nezadržitelně blíží, což můžeme dennodenně pociťovat všude kolem nás. Nakupuje se jídlo na jedny z nejdůležitějších svátků v roce, vyzdobuje se celé okolí, začínají se objevovat blikající vánoční stromečky a ze všech koutů je již pomalu, ale jistě cítit sváteční atmosféra. Ačkoliv je ještě příliš brzy, někteří již s předáváním prvních vánočních dárků začali. Přesněji řečeno mluvím o firmičce Miniclip, která nás již dosti dlouhou dobu zásobuje kvalitními flashovými hříčkami. Ta totiž vydává stále nové a nové hry s tématikou vánoc, sněžných radovánek a podobných věcí přímo spjatých s tímto obdobím. Jedním z dosud nejpovedenějších je právě dnešní Skidoo TT.

Ačkoliv první výraznější mrazy se již objevily a měli jsme co dočinění i s prvními centimetry běloučkého chladivého sněhu, v současné době pohled na zablácené a zamrzlé trávníky či silnice příliš nadcházející zimě nenasvědčuje. I přes to však jiSkidoo TTž na horách započala lyžařská sezóna. Mrzí-li vás nedostatek sněhu, pojďte si to alespoň vynahradit v zábavné odreágovačce, kde se budete po zasněžených tratích prohánět na svém skútru.

Pro větší zábavnost a především hrací dobu byly do titulu zakomponovány hned dva módy, přičemž prvním z nich je prostý trénink, kde máte na výběr mezi trojicí tratí. Úplně první je Les, po němž následuje prostředí umístěné na zamrzlém jezeře a úplně poslední je závod v noci za umělého osvětlení. Výběr jednoho z nich má význam především v oblasti povrchu jednotlivých tratí a rozmístění a druhu překážek. Druhou volbou je již samotný závod, kde všemi těmito tratěmi projedete za sebou, přičemž na konci se vám sečte čas.

Oněch předmětů znesnadňujících vám jinak hladkou a ničím nerušenou jízdu je hned několik. Nepočítám-li ukazatele a reklamy stojící na okrajích, jež vás mohou nepříjemně zbrzdit, setkáte se také s volně se povalujícími deskami ze dřeva, povětšinou umístěnými na tom nejnevhodnějSkidoo TTším místě. Po najetí na toto prkno se na chvíli zadrhnete a předmět o nějaký ten kousek odletí do strany, díky čemuž byste se již mohli v následujících kolech srážce vyhnout. Neméně zrádné jsou kluzké zamrzlé oblasti, kde se vyskytuje led (těch je nejvíce na druhé trati). Zpravidla je tomu v zatáčkách, kde většinou nepříjemně sklouznete a sjedete z vámi kýžené trasy. Naštěstí však natrefíte také na nějaké ty bonusy, respektive pouze jeden a tím je speed boost, neboli zrychlovač. Na trati se skrývá pod žlutou tečkou ozdobenou symbolem blesku, po jejímž sebrání se budete na určitou dobu pohybovat rychleji, než dosud.

Co se týče zpracování, to je jednoduché, leč na pohled příjemné a rozhodně dostačující a krátce řečeno se nese ve znamení všech předešlých her pocházející právě z dílen Miniclipu. O nějakém reálném chování vašeho vozítka nemůže být ani přinejmenším řeč, někdy překonává výškové rozdíly bez mrknutí oka a sebemenšího zpomalení, což by se vám ve většině případů v reálném životě nepovedlo.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 67 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz