Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skies Infinite - ztroskotání na cizí planetě

  12:00aktualizováno  7:54
Na začátku všeho je jedno velké ztroskotání a to na zcela neznámé planetě, kde zůstane vaše maličkost s věrným kamarádem, jež vám bude v této akčně laděné arkádě slušně sekundovat.
70

Skies Infinite

Platforma: Freeware
Výrobce: David Clarke

Stáhnout

Definetly NOT a Tanooji Game!Prolínání několika herních žánrů navzájem bývá častokrát tím správným začátkem, na jehož konci po mnohaměsíčním vývoji stojí zajímavá, poměrně úspěšná hra. Podobný je i projekt Skies Infinite, na nějž jsou ze všech koutů na autory sypány jen a jen pochvaly. Pokud by vás zajímalo, čím si je hra získala, pokračujte ve čtení.

Prvním lákadlem je zajímavá dějová linie, která vám bude předvedena v úvodním krátkém leč poměrně zajímavém intru, které sice postrádá jakýkoliv spád, jako počáteční nástin příběhu úplně postačí. Alespoň se jeho prostřednictvím dozvíte kdy, jak a proč se zformovala naše dvojice hrdinů, kteří si v boji zdárně sekundují, pomáhají – zkrátka a dobře se jedná o nerozlučnou dvojku. Výhody hned dvou hrdinů v jedné hře pocíDefinetly NOT a Tanooji Game!títe během jejího hraní hned několikrát – určité momenty totiž vyžadují přítomnost obou. A nejen díky těmto momentům působí jejich začlenění do příběhu naprosto nepřebytečně a tak nějak samozřejmě.

Dalším neméně výmluvným argumentem je technická stránka věci a to především grafika. Autoři mají na svědomí perfektně vyvedené 2D lokace na něž je radno se podívat, navíc se jejich obsah, barva neustále mění, díky čemuž v podstatě neustále cestujete do nových a nových končin, což nedává přístup jakémukoliv stereotypu – což je první dobrá známka toho, že by vás hra mohla udržet na freeware poměry Definetly NOT a Tanooji Game!slušnou dobu.

Dalším zajímavým aspektem pro vás neznámé planety jsou nepřátele s nimiž se budete prát za pomocí speciálních supermoderních zbraní, přičemž pomáhat vám samozřejmě bude i vás věrný přítel a spolubojovník. Zabíjení pak není jen nějakým bočním úkolem, ale vzhledem k zabudovaným RPG prvkům bude patřit k tomu nejzajímavějšímu, co na vás čeká. Díky zabíjení nepřátel totiž získáváte zkušenostní body, jež následně investujete do některých z charakteristik vaší postavy jako je síla či rychlost a síla střelby. Co se prolínání s adventurou týče, jsou dalším krokem rozhovory a možnost interakce s postavami, jež kupříkladu stojí před svým domovem.

Celkově tedy není v případě Skies Infinite moc proč váhat. Podobně kvalitní, propracovanou a zajímavou hru byste nenalezli jen tak snadno. Příjemná grafika, hratelnost, RPG prvky a rozsáhlý zbraňový arzenál si vás prostě získají.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz