Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skispringen - krocaní skoky

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:55
Nastalo zimní období a konečně napadl i sníh, takže se můžete vydat na hory a zalyžovat si. Když budete mít jen trochu štěstí, můžete spatřit i krocaní soutěž ve skocích na skokanském můstku. Když na ně ale nenarazíte, nebuďte z toho smutní, vše si vynahradíte tady, pokud si stáhnete tuto hru, nestačíte se divit, jak to ti krocani umějí.
70

Skispringen

Platforma: Freeware
Výrobce: Hasseröeder

Stáhnout

SkispringenJe vám tedy naprosto jasné, že budete v roli krocanů soutěžit na lyžařském skokanském můstku a snažit se doskočit co nejdále a předstihnout v délce skoku ostatní soupeře. Nejdříve ze všeho se musíte zapsat svým jménem do startovní listiny, do které lze ovšem připsat kromě vás ještě dalších sedm startujících. Do kolonky Name Spiler napíšete jméno, kliknete na Eintragen a nabídne se možnost zapsat dalšího závodníka do startovní listiny. Potom kliknete na Start a můžete začít. Klepnete na mezerník a tak se přesunete na startovní pole. Vpravo na obrazovce se ukáže časomíra, na ní ubíhá čas do samotného startu. Pokud budete dlouho otálet, po uběhnutí určité doby se rozjedete automaticky.

Takže raději nečekejte a ihned po objevení se časomíry klikněte na mezerník a tak se po nájezdové dráze rozjedete dolů k odrazovému můstku sami. Jakmile urazíte asi polovinu dráhy, objeví se na obrazovce další náhled, ve kterém spatříte detail odrazové plochy. Když dorazíte až na konec, opět klepněte na mezerník a tak se odrazíte. Pokud se ve vzduchu ocitnete v optimální výšce, což ukazuje stín na dráze, klepněte znovu na mezerník, tím si určíte místo dopadu a hned potom se dozvíte, jak dlouhého skoku jste dosáhli,  po dojezdu se to okamžitě objeví na orientační tabuli. Pak přichází na řadu další závodník a to se opakuje tak dlouho, dokud nedoskočí poslední závodník z těch, které jste si na začátku zapsali do startovní listiny.

SkispringenTo však zdaleka není konec, neboť se všichni přesunete na nové závodiště, tedy vlastně na další skokanský můstek. Tam si všechno pěkně popořádku zopakujete, jako v prvním případě. Opět se ukáže výsledné pořadí a honem spakovat lyže a výstroj a připravit se na závody na třetím a konečně potom i na čtvrtém, posledním skokanském můstku. Po skončení tohoto posledního závodu si můžete porovnat dosažené výsledky ve skocích na jednotlivých můstcích, pak se ukáže celkové umístění a bodové ohodnocení za celou sérii jednotlivých závodů, takže velmi lehce zjistíte, jak jste se umístili. Upozorňuji ještě na tu skutečnost, že na všech můstcích vane silný boční vítr, s kterým je nutno počítat při odrazu.

Pokud se odrazíte pozdě, uvidíte na obrazovce sdělení, že jste v tomto skoku neuspěli a obdržíte 0 bodů. Pokud však přeceníte své možnosti a budete se snažit dosáhnout co nejdelšího skoku za každou cenu, pak se vřítíte do cíle zabaleni do velké sněhové koule, z které trčí jen lyže a nějaká ta končetina. SkispringenTato hra je programována ve Flashi, takže grafika je na vysoké úrovni, volba prostředí na jednotlivých můstcích je vskutku přímo dokonalá. Zvukový doprovod je pak přímo skvělý, připadáte si jako na opravdových závodech, je přímo cítit ta napjatá atmosféra, slyšíte zklamání diváků nad neúspěchem a jejich neskrývané nadšení a potlesk při úspěšném doskoku.

Ještě jednu radu na závěr bych vám  přece jenom ještě dala. Můžete si k počítači přizvat jednoho nebo i více kamarádů, zapsat je do startovací listiny jejich jmény a pak máte ze závodění sami proti sobě dokonalé a zajímavé soutěžení se skutečnými soupeři. To už přece stojí zato, vyzkoušet si své skutečné dovednosti a umění na skokanském můstku proti opravdovému soupeři, nemyslíte?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

83 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 112 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz