Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skull-man: konečně pacman s kulometem!

  12:00aktualizováno  4. června 10:16
Předpokládám, že hry typu Pacman znají téměř všichni a tak se nemusím obávat toho, že princip a systém této gamesky někdo nepochopí. Na druhou stranu, hra přináší jistou inovaci. Nebo jste již někdy viděli pacmana s razantním kulometem na zádech?

Skull-man

Platforma: Freeware
Výrobce: Skullbyte

Stáhnout

Skullman

Nedá se říci, že by hra Skull-man byla v něčem originální. Také se nedá říci, že by Skull-man (dále jen SM) patřil k těm hrám, které oplývají jedinečnou grafikou, dokonalými zvuky a neopakovatelným zážitkem, který při zápolení s ním prožijete. Na druhou stranu, kdo by něco podobného čekal od freewarovky, která se inspirovala v dnes již více než slavném Pac-manovi. Kdo zná, zajásá, kdo nezná, nechť pozná!

V ideálním případě vám instalace gamesky SM nebude trvat déle než nějakou tu minutku. Instalační soubor zdaleka nedosahuje ani jednoho mega, samotná instalace proběhne coby dup a start hry také dlouho hledat nebudete. Po spuštění vás tak nejvíce zdrží uvítací obrazovky, kde je krátce představován autor hry, vývojářská společnost Skullbyte. A že se jim hra docela povedla, to vám prozradím klidně už teď.

Skullman

Pravidla hry se téměř v ničem nezměnila a vše tak zůstává jako před lety. Pomocí kurzorových šipek ovládáte potvůrku, která požírá všudypřítomné kuličky. Mezi tím na vás ale útočí příšery, které chtějí svoje bohatství co možná nejdéle ubránit. Pakliže sníte speciální barevnou kuličku, můžete se začít mstít a dosavadní nepřátele ničit - tentokráte honíte vy je. To však platí jen chvíli a poté se vše vrací do svého normálu. Takto postupujete level od levelu, kolo od kola.

Před koncem hry, někdy kolem desátého levelu, na vás čeká závěrečný boss (aspoň myslím, mně se ho zničit nepodařilo a dál jsem se tedy nedostal). Jeho podobiznu najdete někde tady kolem na přiloženém screenshotu. A proč tuto potvůrku označuji oním slovem "boss"? Má k tomu totiž všechny předpoklady: je větší než všechny předchozí, je téměř nezničitelná a střílí po vás jak jen může. Jakožto malý Skull-man byste proti ní neměli žádnou šanci a tak autoři do hry přidali zbraň, s jejíž pomocí byste měli potvoru jednu velikou udolat. Zbraň má omezený počet střel a občas se objeví někde v hracím poli, je tedy jen na vás, zda se k ní včas dostanete, seberete a dávku střeliva poté spotřebujete na malé oblůdky nebo jen na tu velikou. Podotýkám, že v předchozích kolech možnost využívat zbraně není.

Skullman

Grafické zpracování patří do šedého průměru. Ničeho extra se nedočkáte, pouze stará dobrá klasika v novějším kabátku. Zvuková stránka je povedenější, ale i tak by si zasloužila více pozornosti - na pozadí se stále opakuje jedna a ta samé melodie. Hádejte která :-) ?!?

Přestože hry typu Pacman opakovaně dobývají freeware scénu, nejspíše nikdo jistě neví, proč jsou tolik oblíbené. Snad pro svou jednoduchost, stálost, přehlednost, jasnost, či kdo ví co ještě, ve výsledku je to úplně jedno - prostě je tomu tak. I hra Skull-man určitě bude patřit k těm titulům, které se jen tak neztratí. Narozdíl od ostatních Pacmanů (tím myslím jednotlivé předělávky) je tato poměrně obtížná a její dohrání není otázkou pár minut. Určitě se pořádně zapotíte.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz